-0 C
Olsztyn
piątek, 3 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Logopedia – studia podyplomowe online. Co dają i kto może się zapisać?

Materiał zewnętrznyLogopedia – studia podyplomowe online. Co dają i kto może się zapisać?

Logopeda jest uznawany za zawód przyszłości, zwłaszcza z uwagi na brak ograniczeń wiekowych w przypadku jego pacjentów – może pracować nie tylko z dziećmi, ale także z dorosłymi czy seniorami. Aby jednak nim zostać, koniecznie jest zdobycie odpowiednich uprawnień, które można uzyskać, zapisując się na studia podyplomowe online. Czy warto kształcić się przez internet i kto może wykonywać zawód logopedy?

Studia podyplomowe – co warto wiedzieć o kierunku logopedia?

reklama

Kierunek logopedia to studia podyplomowe o charakterze kwalifikacyjnym, czyli niezbędne do zdobycia uprawnień do wykonywania określonego zawodu, w tym przypadku logopedy lub też nauczyciela logopedy. Oznacza to, że bez ich ukończenia niemożliwie jest znalezienie zatrudnienia na wymienionych stanowiskach, o czym stanowi Rozporządzenie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 25 lipca 2019 r. w sprawie standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela.

Studia podyplomowe online na kierunku logopedia są odpowiednim wyborem dla osób, które mają wcześniejsze przygotowanie pedagogiczne. Naukę mogą rozpocząć absolwenci studiów licencjackich lub magisterskich, u których nie stwierdzono przeciwwskazań do wykonywania tego zawodu. Program studiów online obejmuje między innymi ortodoncję, emisję i higienę głosu czy glottodydaktykę.

Logopedia – ile trwają studia podyplomowe online?

reklama

Ile trwają studia podyplomowe na tym kierunku? Zapisując się na logopedię, należy liczyć się z tym, że z uwagi na kwalifikacyjny charakter nauka trwa 4 semestry, czyli 2 lata. Łącznie jest to około 684 godzin – suma ta dotyczy studiów podyplomowych online oraz obejmuje nie tylko zdobywanie wiedzy teoretycznej, ale także praktyki, które są obowiązkowe do otrzymania świadectwa.

Gdzie szukać pracy po ukończeniu studiów podyplomowych z logopedii?

Wbrew pozorom studia podyplomowe online na kierunku logopedia dają dość spore perspektywy zawodowe. Po zdobyciu świadectwa ukończenia nauki można znaleźć zatrudnienie przede wszystkim w przedszkolach i szkołach, ale nie tylko. Zdobyte kwalifikacje uprawniają również do otwarcia własnego gabinetu prywatnego, pracy w poradni psychologiczno-pedagogicznej, specjalistycznej przychodni czy szpitalu. To właśnie od miejsca zatrudnienia zależą też potencjalne zarobki logopedy.

Czy warto zapisać się na studia podyplomowe online z logopedii?

reklama

Jak najbardziej. Jeżeli wiążesz swoją przyszłość z logopedią, to studia podyplomowe online są dobrym, często też wygodnym i pozwalającym zaoszczędzić pieniądze rozwiązaniem. Program kierunku jest zgodny z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej, a tym samym nie różni się niczym od tego realizowanego w trakcie studiów stacjonarnych.

Dodatkowo nauka przez internet jest często jedynym wyborem dla osób, które nie mają wcześniejszego przygotowania pedagogicznego, a nie chcą rezygnować z marzeń o zostaniu logopedą. W takiej sytuacji można zapisać się na dwa kierunki studiów podyplomowych online i realizować je jednocześnie, np. na stronie studia-online.pl prowadzonej przez polecaną w sieci, mającą status uczelni wyższej Wyższą Szkołę Kształcenia Zawodowego.

Logopedia – studia podyplomowe online. Co dają i kto może się zapisać? Materiał zewnętrzny
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne