fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

piątek, 22 stycznia, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Zatrzymany tytoń o wartości prawie 10,5 mln zł

Wiadomości Zatrzymany tytoń o wartości prawie 10,5 mln zł

19 lipca funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej, przy udziale funkcjonariuszy Wywiadu Skarbowego i Izby Celnej w Olsztynie, zatrzymali 5 obywateli Polski, którzy na szeroką skalę zajmowali się przygotowywaniem i sprzedażą krajanki tytoniowej.

W powiecie zgierskim, gmina Zgierz, mundurowi dokonali przeszukania posesji, na terenie której ujawnili blisko 1 300 kg krajanki tytoniowej oraz prawie 1 200 kg suszu tytoniowego. W trakcie czynności zabezpieczono również jako dowód w sprawie maszyny służące do krojenia i suszenia tytoniu. Wartość ujawnionego, nielegalnego towaru w powiecie zgierskim to 1 400 000 zł. Na gorącym uczynku, podczas krojenia liści tytoniu zatrzymano 2 obywateli RP.

Kontynuując działania dokonano przeszukania drugiej posesji, w powiecie grójeckim, gmina Tarczyn, gdzie funkcjonariusze zatrzymali ponad 9 700 kg tytoniu o wartości 4 500 000 zł. Na miejscu, w trakcie rozładowywania nielegalnego towaru zatrzymano pozostałe osoby.

Następnego dnia funkcjonariusze W-MOSG przy udziale funkcjonariuszy z PSG Okęcie w ramach realizacji tej sprawy, ujawnili jeszcze naczepę z zawartością suszu tytoniowego. Okazało się, że w naczepie znajdują się czarne worki, a w nich ponad 10 000 kg suszu tytoniowego o wartości 4 600 000 zł.

Łącznie, funkcjonariusze W-MOSG zabezpieczyli ponad 22 tony suszu roślinnego o wartości blisko 10 500 000 zł.

W związku z nielegalną działalnością 5 obywateli Polski w wieku od 33-55 lat pociągniętych zostanie do odpowiedzialności karno-skarbowej.

Dalsze czynności w sprawie prowadzą funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Grójcu.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x