20 C
Olsztyn
wtorek, 6 czerwca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Zatrzymany tytoń o wartości prawie 10,5 mln zł

WiadomościZatrzymany tytoń o wartości prawie 10,5 mln zł

19 lipca funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej, przy udziale funkcjonariuszy Wywiadu Skarbowego i Izby Celnej w Olsztynie, zatrzymali 5 obywateli Polski, którzy na szeroką skalę zajmowali się przygotowywaniem i sprzedażą krajanki tytoniowej.

reklama

W powiecie zgierskim, gmina Zgierz, mundurowi dokonali przeszukania posesji, na terenie której ujawnili blisko 1 300 kg krajanki tytoniowej oraz prawie 1 200 kg suszu tytoniowego. W trakcie czynności zabezpieczono również jako dowód w sprawie maszyny służące do krojenia i suszenia tytoniu. Wartość ujawnionego, nielegalnego towaru w powiecie zgierskim to 1 400 000 zł. Na gorącym uczynku, podczas krojenia liści tytoniu zatrzymano 2 obywateli RP.

Kontynuując działania dokonano przeszukania drugiej posesji, w powiecie grójeckim, gmina Tarczyn, gdzie funkcjonariusze zatrzymali ponad 9 700 kg tytoniu o wartości 4 500 000 zł. Na miejscu, w trakcie rozładowywania nielegalnego towaru zatrzymano pozostałe osoby.

reklama

Następnego dnia funkcjonariusze W-MOSG przy udziale funkcjonariuszy z PSG Okęcie w ramach realizacji tej sprawy, ujawnili jeszcze naczepę z zawartością suszu tytoniowego. Okazało się, że w naczepie znajdują się czarne worki, a w nich ponad 10 000 kg suszu tytoniowego o wartości 4 600 000 zł.

Łącznie, funkcjonariusze W-MOSG zabezpieczyli ponad 22 tony suszu roślinnego o wartości blisko 10 500 000 zł.

reklama

W związku z nielegalną działalnością 5 obywateli Polski w wieku od 33-55 lat pociągniętych zostanie do odpowiedzialności karno-skarbowej.

Dalsze czynności w sprawie prowadzą funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Grójcu.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia