-1 C
Olsztyn
środa, 8 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Wiceminister Kowalski ogłosił w Olsztynie powołanie Komitetu Obrony Wyborów. Poszukiwani członkowie

OlsztynWiceminister Kowalski ogłosił w Olsztynie powołanie Komitetu Obrony Wyborów. Poszukiwani członkowie

Na spotkaniu sympatyków Solidarnej Polski w Olsztynie wiceminister rolnictwa Janusz Kowalski ogłosił powstanie Komitetu Obrony Wyborów.

Powstał Komitet Obrony Wyborów

reklama

Janusz Kowalski uważa powstanie komitetu za konieczność, która nie pozwoli na zmarnowanie ani jednego głosu. Podczas spotkania przypomniał zakończone skandalem wybory.
– Pamiętamy już za czasów koalicji PO-PSL wybory, które zakończyły się wielkim skandalem: kilkanaście procent głosów [było] nieważnych i takie obywatelskie inicjatywy, które mają na celu przede wszystkim pilnowanie tego, aby żaden głos mieszkańca województwa warmińsko-mazurskiego nie został zmarnowany – powiedział cytowany przez Radio Olsztyn wiceminister.


W 2015 roku w całej Polsce powołano Ruch Kontroli Wyborów. Sekretarz okręgu 35 Solidarnej Polski Karol Gruszczyński przypomniał, że to właśnie olsztyński ruch wyróżniał się na tle całego kraju liczbą koordynatorów.
– Ruch Kontroli Wyborów, który powstał tu w Olsztynie, okazał się najskuteczniejszy w Polsce .A jedną z tych składowych była duża liczba uczestniczących w Ruchu Kontroli Wyborów. To było ponad 700 osób – powiedział.

Mirosław Arczak: Trudno mi zrozumieć nieobecność pozostałych 24 radnych [OPINIA]
Wiceminister Kowalski ogłosił w Olsztynie powołanie Komitetu Obrony Wyborów. Poszukiwani członkowie polityka Olsztyn, Wiadomości

Na kolejnym spotkaniu będą powoływani koordynatorzy

reklama

Kolejne spotkanie Solidarnej Polski w Olsztynie odbędzie się 24 stycznia przyszłego roku. Na nim będą powoływani koordynatorzy komitetu. -Pierwszą naszą inicjatywą jest skierowanie wniosku do PKW i do Sejmu, by wybory miały stały monitoring podczas liczenia głosów i wprowadzania danych z protokółów do systemu informatycznego – zapowiada Karol Gruszczyński. Według rozmówcy KOW cieszy się bardzo duzym zainteresowaniem.


We wtorek 6 grudnia Janusz Kowalski spotkał się z sympatykami między innymi w Olecku i Mrągowie. Przygotowuje specustawę o biogazowniach, opowiedział o jednej z nich, wymieniając ją jako przykład dla całego kraju. To inwestycja w Mrągowie: budowa kotła biomasowego nie tylko pozwoliła na utrzymanie niskich cen ciepła w gminie, ale też jej koszty zwróciły się w ciągu 12 miesięcy.

Marcin Kulasek: Kodeks wyborczy i widmo porażki [OPINIA]
reklama

reklama
reklama
reklama
reklama

15 KOMENTARZY

15 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
JAn
9 grudnia 2022 20:59

Najbardziej to przed wami trzeba bronić uczciwości wyborów, świnie najbardziej i zażarcie się bronią jak się je od koryta odpycha.

mec. O.
9 grudnia 2022 23:31

Pamiętajcie – nie jest ważne kto i jak głosuje, ważne jest tylko KTO LICZY (sic!) głosy !!!

Popularne

Marcin Kulasek: Afera goni aferę! [OPINIA]