-0 C
Olsztyn
poniedziałek, 30 stycznia, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Czas uzbroić się w cierpliwość! Rusza przebudowa ulicy Pstrowskiego

OlsztynCzas uzbroić się w cierpliwość! Rusza przebudowa ulicy Pstrowskiego

Przed nami kolejna inwestycja związana z modernizacją układu drogowego stolicy Warmii i Mazur. Wykonawca zacznie pierwsze prace, co będzie się wiązać z czasowymi utrudnieniami w ruchu.

reklama

Ulica Pstrowskiego będzie przebudowywana na odcinku pd skrzyżowania z ulicami Sikorskiego-Mazowieckiego do Wyszyńskiego-Synów Pułku. Najbliższa zmiana organizacji ruchu zostanie wprowadzona w piątek (9 grudnia).

Czasowa organizacja ruchu planowana jest w trzech etapach:
* Etap pierwszy – Zamknięcie prawego pasa ruchu na odcinku około 15-20 m (prowadzone prace przy studni D4ist.15 polegające na czyszczeniu kanału kanalizacji deszczowej);
* Etap drugi – Zamknięcie lewego pasa ruchu na odcinku około 15-20 m (prowadzone prace przy studni D4ist.13 polegające na czyszczeniu kanału kanalizacji deszczowej);
* Etap trzeci – Zamknięcie prawego pasa ruchu na odcinku około 15-20 m (prowadzone prace przy studni D4ist.14 polegające na czyszczeniu kanału kanalizacji deszczowej). Wprowadzenie tego etapu jest uzależnione od możliwości wyczyszczenia kanału w etapie pierwszym.

Drogowy paraliż między Orzyszem a Ełkiem- kilka aut w rowie
reklama

Przywrócenie dotychczasowej organizacji ruchu planowane jest na 9-10 grudnia 2022 roku. Przy czym okres funkcjonowania czasowej organizacji uzależniony jest od warunków pogodowych oraz zastanego stanu kanału kanalizacji deszczowej, które mają wpływ na tempo prowadzonych prac. Maksymalny przewidziany czas prowadzenia prac na wspomnianym fragmencie ul. Pstrowskiego to pięć dni.

Natomiast od 14 grudnia zostało zaplanowane wprowadzenie kolejnej czasowej organizacji ruchu polegającej na zamknięciu północnej jezdni ul. Pstrowskiego.

Czas uzbroić się w cierpliwość! Rusza przebudowa ulicy Pstrowskiego ruch drogowy Olsztyn, Wiadomości
reklama

źródło: UM Olsztyn

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne

O tej warmińskiej drodze rowerowej pisał cały świat