13 C
Olsztyn
wtorek, 27 września, 2022
reklama

Wkrótce remont ulic Pstrowskiego i Plażowej

OlsztynWkrótce remont ulic Pstrowskiego i Plażowej
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

W najbliższych tygodniach w Olsztynie rozpocznie się remont dwóch kolejnych ulic: Plażowej i Pstrowskiego. Prezydent miasta przeprosił mieszkańców za utrudnienia, bo w okolicy trwa już budowa linii tramwajowych. „Ale jak chcemy wykorzystać dotacje, to musimy robić wszystko na raz” – tłumaczył Grzymowicz.

reklama

Wkrótce remont ulic Pstrowskiego i Plażowej

Ulica Pstrowskiego jest jedną z głównych ulic Olsztyna. W najbliższym czasie ma być remontowana od ul. Tadeusza Mazowieckiego (dawniej Obiegowa) do skrzyżowania z ulicami Synów Pułku i Wyszyńskiego. Wykonawca robót, prezes firmy Unibep Adam Poliński, zapewnił, że przez cały czas prowadzenia remontu droga będzie przejezdna.

reklama

„Ale będziemy ograniczali ilość pasów ruchu, na pewno trzeba się będzie liczyć z utrudnieniami” – przyznał Poliński i dodał, że już trwają uzgodnienia co do organizacji ruchu na tej drodze. Prace remontowe, które rozpoczną się od wymiany instalacji podziemnych, w tym wymiany sieci deszczowo-burzowej, ruszą jeszcze jesienią – prawdopodobnie w październiku. Potrwają 11 miesięcy.

Ponad 80 mln zł na remont drogi 527

Na ulicach Olsztyna od wielu miesięcy prowadzona jest budowa nowych nitek linii tramwajowych. Z tego powodu częściowo zamknięta jest główna ulica w centrum – Piłsudskiego, nieczynne jest jedno z kluczowych skrzyżowań Piłsudskiego-Kościuszki, prace remontowe i budowlane trwają na wielu ulicach prowadzących z centrum do dzielnicy Pieczewo. Ulica Pstrowskiego, której remont wkrótce się rozpocznie sąsiaduje z już rozkopanymi ulicami.

reklama

„Niestety musimy wszystkie prace robić na raz, bo musimy wykorzystać dotacje do końca 2023 roku. Musimy pocierpieć po to, żeby w przyszłości było lepiej” – mówił prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.

Firma, która będzie remontować Pstrowskiego w tym samym czasie będzie także budowała ulicę Plażową w okolicach jeziora Skanda. Obecnie jest to droga szutrowa, ma być dwupasmowa, szeroka jezdnia. „Będzie to droga dojazdowa m.in. do powstającego w okolicy centrum PAN, dział tam kilka innowacyjnych firm, tereny te mogą się rozwijać także mieszkaniowo – wskazał Grzymowicz. Ulica Plażowa ma powstać w 9 miesięcy.

Na obwodnicy Olsztyna od poniedziałku zmieni się organizacja ruchu

Koszt budowy Plażowej i remontu Pstrowskiego to 37,5 mln zł.

ul. Pstrowskiego

ul. Plażowa

źródło: PAP, fot. UM Olsztyn

reklama
reklama
reklama
reklama

6 KOMENTARZY

6 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama