5 C
Olsztyn
czwartek, 18 kwietnia, 2024
reklama

Zła wiadomość? Ulica Plażowa i Pstrowskiego powyżej budżetu

OlsztynZła wiadomość? Ulica Plażowa i Pstrowskiego powyżej budżetu

Jest dwóch chętnych do wybudowania ulicy Plażowej oraz modernizacji ul. Pstrowskiego w Olsztynie. Obie propozycje przekraczają jednak zaplanowane finansowe założenia zadania.

reklama

Drogowe przedsięwzięcie jest jednym z dwóch, jakie uzyskały wsparcie w pilotażowej edycji Programu Inwestycji Strategicznych. Było zgłoszone pośród projektów o limicie do 30 mln złotych.

– W przypadku ulicy Plażowej powstałoby kolejne połączenie południowych osiedli z al. Piłsudskiego, a także otwarcie komunikacyjne terenów inwestycyjnych w pobliżu Olsztyńskiego Parku Naukowo-Technologicznego – mówi prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.  – modernizacja ul. Pstrowskiego byłaby kolejnym etapem poprawy infrastruktury drogowej naszego miasta. Zaplanowane prace w tym przypadku dotyczą odcinka między al. Sikorskiego a skrzyżowaniem ulic Wyszyńskiego z Synów Pułku.

reklama

Oferty na realizację projektu złożyły spółka Unibep z Bielska Podlaskiego oraz konsorcjum firm Polimex Infrastruktura i Polimex Mostostal. Pierwsza oczekuje za wykonanie zadania 37,5 mln złotych, druga zaś 39,2 mln. To oznacza, że obie propozycje są droższe, niż kwota zaplanowana na to zamówienie.

Teraz komisja przetargowa będzie sprawdzać złożone oferty. Po ocenie dokumentacji zapadnie decyzja w sprawie kontraktu.

W poprzednim tygodniu zostały otwarte oferty na przebudowę wiaduktu prowadzącego na Track. Ten, ze względu na zmiany parametrów kolejowej linii wiodącej pod nim, musi być szerszy w porównaniu z pierwotnie planowanym obiektem. Najtańsza ze złożonych ofert jest w tym przypadku droższa od zakładanej wartości zamówienia o niemal 3,5 mln złotych.

reklama

źródło: UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

5 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
dis
3 lipca 2022 19:36

Oj tam, nie martwcie się. Może i dalej będziecie jeździć po gnoju, ale za to będziecie mogli sobie pośmigać wagonikami!

Jaaa
11 lipca 2022 16:50

A prezydent nie ma pomyslu, że nam dofinansuje to rząd? Przecież chce 250mln na inną inwestycje przy wkładzie 5mln. A nie, przepraszam, przecież to już rząd dofinansowuje… Ale w sumie to nie szkodzi, niech da dofinansowanie do dofinansowania.

Polecane
Ogłoszenia