-0 C
Olsztyn
poniedziałek, 26 lutego, 2024
reklama

Kortowiada 2022 z koncertem hip-hopowego giganta. Sokół gwiazdą olsztyńskich juwenaliów

OlsztynKortowiada 2022 z koncertem hip-hopowego giganta. Sokół gwiazdą olsztyńskich juwenaliów

Fani rapu powinni być zadowoleni: do składu 61. edycji Kortowiady dołączył jeden z najbardziej docenianych twórców. Sokół zagra na plaży w kampusie akademickim UWM 3 czerwca.

reklama

Wojtek Sokół przez ponad 20 lat swojej artystycznej działalności zapracował sobie na status jednego z najważniejszych polskich raperów. Pod koniec lat dziewięćdziesiątych współpracował z formacjami TPWC, ZIP Skład i WWO. Produkcje składów współtworzonych wtedy przez Sokoła należą dziś do kanonu polskiego hip-hopu.

Dzięki swojej sympatii do eksperymentu, raper nieustannie zaskakuje fanów. W repertuarze ma zarówno utwory z autorskimi, mocnymi tekstami, jak i takie, w których sięga po wiersze Różewicza czy Wyspiańskiego. To dlatego, jak mówią osoby, które z nim współpracują, „jedynym, czego można się po Sokole spodziewać, jest nieprzewidywalność i najwyższa jakość”.

reklama

Podczas koncertów Sokół zamienia się w charyzmatycznego lidera. Uczestnicy Kortowiady przekonają się o tym już w piątek 3 czerwca. W czasie olsztyńskich juwenaliów wysłuchamy m.in. utworów z płyty „Nic”. To drugi solowy album Sokoła, który ukazał się pod koniec 2021 roku.

Sokół jest jedną z 15 gwiazd, które wystąpią na głównej scenie tegorocznych juwenaliów w Olsztynie. Podczas 61. edycji Kortowiady zagrają także: Kaśka Sochacka, Baranovski, Happysad, Vito Bambino, Enej, Kwiat Jabłoni, Tymek, PRO8L3M, Łydka Grubasa i Kayah. Nazwy kapel i nazwiska kolejnych artystów, którzy dołączą do składu olsztyńskiego festiwalu studenckiego, będziemy poznawać w każdy wtorek w samo południe. Informacje te będą się pojawiać na stronie internetowej Kortowiady.

Warto pamiętać, że z okazji pierwszego dnia wiosny wprowadzono kilka ważnych zmian w cenniku biletów. W odpowiedzi na liczne prośby osób zainteresowanych udziałem w Kortowiadzie, do sprzedaży wprowadzone zostały bilety jednodniowe. Specjalna pula wejściówek w niższych cenach czeka z kolei na studentów innych uczelni. Przypomnijmy, że ulgowe bilety mogą kupować studenci i pracownicy UWM.

reklama

Kortowiada 2022 rozpocznie się 1 czerwca i potrwa cztery dni. Scena główna będzie działać od czwartku do soboty. Poza koncertami organizatorzy zaplanowali szereg wydarzeń towarzyszących. Począwszy od tradycyjnej parady studentów rozpoczynającej juwenalia, przez wydarzenia sportowe i artystyczne, aż do tych o charakterze rozrywkowym i tanecznym, czyli np. Silent Party.

Organizatorami Kortowiady są Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie (reprezentowany w tym zakresie przez Radę Uczelnianą Samorządu Studentów) oraz Fundacja Samorządu Studentów UWM.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
ropucha
31 marca 2022 08:18

Zaproście jeszcze Maryle Rodowicz do duetu

hds
23 marca 2022 09:15

A co to za stary rupieć?

Polecane
Ogłoszenia