-2 C
Olsztyn
piątek, 3 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Kortowiada 2023. Co już wiemy?

OlsztynKortowiada 2023. Co już wiemy?

Znamy już termin przyszłorocznej Kortowiady – przygotujcie się na niezapomniany maj 2023!

Najlepsze juwenalia w Polsce

reklama

Kortowiada to czas, kiedy władza w stolicy Warmii i Mazur symbolicznie zostaje przekazana studentom: podczas rozpoczynającej ją Parady Studentów prezydent Olsztyna oddaje w ich ręce klucz do bram miasta. Jest mnóstwo imprez i pozytywnej energii. Zwykle pojawiają się zmagania sportowe (w zeszłym roku Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego UWM zorganizowała Bieg Przełajowy i maraton zumby), Wenus Show, na którym kreatywnie przedstawiane są poszczególne wydziały, Must be The Dziekan (dziekani wspólnie ze studentami walczą o tytuł w różnych konkurencjach sportowych), Bój Wydziałów, w których studenci i dziekani wystawiają scenki tematyczne, Bój Akademików i Coolturalny Student czyli spotkania kabaretowe. Wszystkiemu towarzyszą koncerty gwiazd z Polski i całego świata na Górce Kortowskiej (w zeszłym roku górka przechodziła gruntowną rewitalizację, więc impreza została zorganizowana na kortowskiej plaży). Podczas Kortofestu można też posłuchać młodych zespołów. Wszystko kończy Mecz Błotny.

Gibbs dołącza do grona artystów Kortowiady 2023!

Każdego roku Kortowiada ma motyw przewodni – w zeszłym roku był to Green Camp.

reklama

Kiedy Kortowiada 2023?

Na stronie organizatora podano już datę przyszłorocznej edycji studenckiej imprezy. W 2023 roku będzie się odbywała od środy 24 maja do soboty 27 maja. Zarezerwujcie sobie te kilka dni, warto!

Kto będzie na Kortowiadzie 2023?

reklama

Nie jest jeszcze znany przyszłoroczny lineup olsztyńskich juwenaliów. Podczas zeszłorocznej imprezy (Kortowiada 2022) wystąpili między innymi: Baranovski, Happysad, Kwiat Jabłoni, Łydka Grubasa, O.S.T.R., Kaśka Sochacka, Enej, Kayah, Sokół, Krzysztof Zalewski, Tymek, Vito Bambino, PRO8L3M, Mery Spolsky czy Guzior. Jak widać, każdy znajdzie coś dla siebie. Swego czasu studenci okazali mnóstwo gościnności zarówno Krzysztofowi Krawczykowi, jak i debiutującemu właśnie tutaj Macie.

Kortowiada 2023: Pezet wystąpi na Scenie Głównej

O pierwszych artystach, którzy wystąpią na Kortowiadzie 2023 dowiem się już w grudniu.

Ile kosztuje wstęp na Kortowiadę 2023?

Tego też jeszcze oficjalnie nie ogłoszono. Zwyczajowo studenci i pracownicy UWM mają zniżki. W zeszłym roku za trzydniowy karnet płacili 99 złotych. Studenci innych uczelni musieli wysupłać 149 złotych, a pozostałe osoby 199 złotych. Sprzedaż biletów na przyszły rok może zacząć się już w grudniu.

Czy Kortowiada jest płatna?

Cóż… To duża impreza, wymagająca sporych nakładów. Odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Olsztyna, jednak nie jest finansowana przez miasto. O ile nie znajdzie się (bardzo) hojny sponsor, za wstęp na Kortowiadę 2023 trzeba będzie zapłacić.

reklama
reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Tw_popij
28 listopada 2022 07:19

Ale czerstwy line-up, nawet gdyby za darmo było to bym nie poszedł. Popelina – tylko Zenka brakuje do kompletu…

zachlajwiada
27 listopada 2022 18:52

może jeżeli uczelnia nie ma pieniędzy na ogrzewanie i prąd (ciemne parkingi dla studentów zaocznych którzy płacą za swoje studia!) to zamiast wysyłać studentów na zdalne a pracowników do roboty z domu to niech te pieniądze z kilku dni chlania przeznaczy na ogrzewanie albo dodatki dla pracowników za zużywanie mediów w domu.

Popularne

Zjawiskowa bryska zawładnie kortowiadową sceną!