-1 C
Olsztyn
środa, 8 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Olsztyn z nowym zastępcą prezydenta

WiadomościOlsztyn z nowym zastępcą prezydenta

Justyna Sarna-Pezowicz została powołana w czwartek na stanowisko drugiego zastępcy prezydenta Olsztyna. Przejęła obowiązki poprzedniczki, Haliny Zaborowskiej-Boruch, która odeszła z ratusza, by kierować duża spółdzielnią mieszkaniową. Sarna-Pezowicz zapowiedziała, że w pracy będzie zwracała uwagę m.in. na klimat i środowisko.

reklama

Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz przedstawiając Justynę Sarnę-Pezowicz podkreślał, że od 2007 r. pracuje ona w urzędzie miasta, doskonale zna uwarunkowania pracy w samorządzie, jest sprawną i bardzo kompetentną urzędniczką. W przeszłości m.in. kierowała wydziałem strategii i funduszy europejskich.

Sarna-Pezowicz jest bezpartyjna, jej stanowisko zgodnie z umową koalicyjną, obsadza prezydent miasta. Grzymowicz zapowiedział, że nowa wiceprezydent będzie nadzorowała m.in. miejskie inwestycje, fundusze europejskie, geodezję. „Przejmie zakres obowiązków poprzedniczki, pani Haliny Zaborowskiej-Boruch, która obecnie realizuje się w spółdzielczości” – powiedział Grzymowicz.

reklama

„Urodziłam się w Olsztynie i całe życie, świadomie, związałam z tym miastem, z Warmią. Uważam, że to miasto i region są piękne i będę pracowała na jego rzecz” – zapewniła Sarna-Pezowicz. Zapowiedziała, że w podejmowanych działaniach będzie kierowała się m.in. dobrem środowiska i klimatem.

Zapowiedziała, że miasto nadal zamierza sięgać po unijne pieniądze zarówno na inwestycje, jak i projekty służące rozwojowi społecznemu.

reklama

Prezydent Olsztyna ma trzech zastępców, pierwszym jest Ewa Kaliszuk (PO), drugim Justyna Sarna-Pezowicz, a trzecim Grzegorz Wieczorek (PO). Przez całą obecną kadencję samorządu klub prezydenta Piotra Grzymowicza pozostaje w koalicji z PO.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Lolo
2 grudnia 2022 11:49

Też komuszy pomiot?

Bartuś
1 grudnia 2022 21:52

Masakra

Popularne