-5 C
Olsztyn
sobota, 4 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Posłanka Iwona Arent gwiazdą teledysku stworzonego przez Rosjanina

OlsztynPosłanka Iwona Arent gwiazdą teledysku stworzonego przez Rosjanina

W internecie pojawił się niecodzienny teledysk. W klipie mającym potępiać wojnę i rosyjską agresję możemy zobaczyć Iwonę Arent – posłankę z Olsztyna, podczas jej wystąpienia na ZPRE. Posłanka nie kryje zaskoczenia.

Iwona Arent przemawiała podczas ZPRE

reklama

W dniach 14 – 15 marca 2002 r. Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy odbyło sesję nadzwyczajną, podczas której rozmawiano o wykluczeniu Rosji z grona państw członkowskich Rady Europy z powodu zbrojnej napaści na Ukrainę. Zgromadzenie potępiło rosyjską agresję i potwierdziło niepodległość, suwerenność i integralność terytorialną Ukrainy oraz wyraziło solidarność z całym narodem ukraińskim. Podkreślano także pogwałcenie przepisów prawa międzynarodowego i praw człowieka oraz naruszenie przepisów Rady Europy przez Rosję. W efekcie tego spotkania 16 marca 2022 roku Rosję wykluczono z Rady Europy.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński w szpitalu. Musiał interweniować chirurg

W obradach ZPRE uczestniczyła też delegacja z polskiego Sejmu i Senatu, której przewodniczył Arkadiusz Mularczyk i w której skład weszła też Iwona Arent.

reklama

Podczas swojego przemówienia posłanka z Olsztyna zaznaczała, że świat nie zapomni o zbrodniach Putina, a jego samego dosięgnie ręka sprawiedliwości.

Iwona Arent w teledysku

Niedawno na jednym z kanałów na YouTube pojawił się niecodzienny teledysk, w którym wykorzystano fragment nagrania z marcowej sesji ZPRE. Widzimy Iwonę Arent, mówiącą: „Justice will get you, mister Putin” (tłum. „Sprawiedliwość cię dosięgnie, panie Putin”).

reklama

Poprosiliśmy biuro poselskie posłanki o komentarz w tej sprawie. Jak udało się dowiedzieć naszej redakcji, autorem klipu jest pan Vladimir, który wykorzystał materiał z sesji ZPRE do stworzenia teledysku. O klipie poseł Arent dowiedziała się z wiadomości email od autora.

Marcin Kulasek: Niemcy coraz bardziej antyrosyjskie? [OPINIA]

Pan Vladimir wyraził swój podziw dla niej i napisał, że jej występ podczas ZPRE zainspirował go do stworzenia kompozycji muzycznej i teledysku. Jest obywatelem Rosji, który musiał ją opuścić, i potępia wojnę. Zaznaczył, że jego rodzina wiele razy cierpiała z powodu zbrodniczych reżimów ZSRR i Rosji. Podkreślił też, że jest teraz bezpieczny w Ameryce Łacińskiej.

reklama
reklama
reklama
reklama

7 KOMENTARZY

7 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Mmmm
1 grudnia 2022 15:10

Widziałem to wystąpienie, dobre. Nie spodziewalbym się, że ktoś może wpasc na pomysł, żeby zrobić z tego teledysk.

rob
2 grudnia 2022 09:52

Mizerny angielski i do tego z kartki…

Popularne

Mirosław Arczak: Trudno mi zrozumieć nieobecność pozostałych 24 radnych [OPINIA]