1 C
Olsztyn
czwartek, 2 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Stypendia Premiera dla uczniów z naszego województwa

OlsztynStypendia Premiera dla uczniów z naszego województwa

W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów. Wręczył je Wojewoda Artur Chojecki oraz Kurator Oświaty Krzysztof Marek Nowacki.

reklama

Stypendium Prezesa Rady Ministrów może być przyznane uczniowi szkoły kształcącej w formie dziennej, która umożliwia uzyskanie świadectwa dojrzałości. Stypendium przyznaje się uczniowi, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazując szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre. W województwie warmińsko-mazurskim 219 uczniów osiągających wysokie wyniki w nauce otrzymało dyplomy. Ich łączna średnia ocen wyniosła 5,41.

„Wszystkim wyróżnionym gratuluję i życzę powodzenia na edukacyjnej ścieżce. Niech czas spędzony w murach szkolnych będzie źródłem inspiracji i okazją do realizowania życiowych pasji i zdobywania wiedzy” – powiedział Wojewoda, zwracając się do wyróżnionych uczniów.

Ranking najlepszych szkół. Które szkoły z Warmii i Mazur się w nim znalazły?
reklama

źródło: UW

reklama
reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Reklama 1
30 listopada 2022 13:14

Chójecki po raz 1

Jarosław K 👅 to gówno 🤭😊
29 listopada 2022 13:14

Uczyć się dzieciaki robić wykształcenie i uciekać stąd za granicę żyć i zarabiać godziwie, tą PISowska morda wojewody już zaciera ręce żebyście pracowali w przyszłości na te PISowskie państwo i go utrzymywali

Popularne

Ranking najlepszych szkół. Które szkoły z Warmii i Mazur się w nim znalazły?