fbpx
-0 C
Olsztyn
niedziela, 4 grudnia, 2022
reklama

Budowa zapory na granicy z Rosją ruszyła też w okolicach Górowa Iławeckiego

BartoszyceBudowa zapory na granicy z Rosją ruszyła też w okolicach Górowa Iławeckiego

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Żołnierze rozpoczęli budowę tymczasowej zapory na granicy z Rosją w okolicach Górowa Iławeckiego – poinformowała rzecznik prasowa warmińsko-mazurskiej straży granicznej Mirosława Aleksandrowicz.

„Zapora jest teraz budowana na trzech odcinkach: w okolicach Dubeninek, Gołdapi i na terenie podległym placówce straży granicznej w Górowie Iławeckim” – podała Aleksandrowicz. Dodała, że w środę żołnierze wbijają w ziemię słupki do rozpinania siatki.

Tymczasowa zapora na polsko-rosyjskiej granicy jest budowana od początku listopada na wniosek straży granicznej. Składa się z trzech rzędów drutu ostrzowego rozpinanych na słupkach wbijanych w ziemię. Przed zaporą z drutu rozpinana jest siatka ochronna dla zwierząt.

Zapora tymczasowa powstanie na ok. 200 km granicy ochranianej przez Warmińsko-mazurski Oddział Straży Granicznej. Zapora nie jest ustawiana na rzekach i jeziorach.

Żołnierze 16. Dywizji wspierają jednostki inżynieryjne przy budowie zapory na granicy z Rosją

Wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak informując o decyzji o budowie tymczasowej zapory wskazał, że jest to działanie podyktowane tym, że do Kaliningradu mogą być zwożeni uchodźcy z Afryki i państw Bliskiego Wschodu. 

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze