fbpx
-2 C
Olsztyn
sobota, 26 listopada, 2022
reklama

Były dyrektor z olsztyńskiego ratusza wygrał program w TVP. Zgarnął niezłą sumkę?

OlsztynByły dyrektor z olsztyńskiego ratusza wygrał program w TVP. Zgarnął niezłą sumkę?

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Wojciech Goljat z Olsztyna wygrał teleturniej „Giganci historii” – w wielkim stylu pokonał rywali i udowodnił, że o Janie Sariuszu Zamoyskim wie wszystko.

Wojciech Goljat pochodzi z Olsztyna, pasjonuje się historią i astronomią. Wystąpił w teleturnieju „Giganci historii”, emitowanym na antenie TVP Historia od 15 sierpnia 2020 roku. Do niedawna był dyrektorem Wydziału Administracyjno-Gospodarczego w olsztyńskim ratuszu.

W sobotę 19 listopada zawodnicy musieli się wykazać wiedzą o życiu, działalności i dokonaniach wojskowych i politycznych Jana Sariusza Zamoyskiego, żyjącego i działającego pod koniec XVI wieku, w okresie politycznego przełomu po wygaśnięciu dynastii Jagiellonów.

Wojciech Goljat okazał się bezkonkurencyjny. Z dużym zapasem punktów zakończył turniej z 20 tysiącami złotych i tytułem „Giganta historii”.

„Giganci historii” to teleturniej, w którym uczestnicy muszą wykazać się dokładną wiedzą z poszczególnych działów historii. W każdym odcinku pięciu zawodników zmaga się ze sobą w czterech rundach, w czym wspierają ich prowadzący: Przemysław Babiarz i Maciej Kurzajewski. Kwestie sporne lub niejasne rozsądzają zaproszeni do studia eksperci: profesorowie oraz doktorowie.

Prezes IPN: jeśli prezydent Olsztyna nie usunie pomnika, to zostanie zapamiętany jako obrońca symboli totalitarnych

źródło: olsztyn.com.pl

reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze