fbpx
-2 C
Olsztyn
sobota, 26 listopada, 2022
reklama

Znany chirurg skazany! To były ordynator i dyrektor szpitala

KętrzynZnany chirurg skazany! To były ordynator i dyrektor szpitala

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Jak podaje Tygodnik Kętrzyński, zapadł wyrok w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci pacjentki. Znany kętrzyński chirurg Mirosław S. został skazany na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata. Wyrok jest prawomocny.

Mirosław S. jest znanym w Kętrzynie chirurgiem, byłym ordynatorem i dyrektorem kętrzyńskiego szpitala. Jest też radnym Rady Powiatu w Kętrzynie.

W marcu 2019 roku pełnił funkcję koordynatora na oddziale chirurgii ogólnej Szpitala Powiatowego w Kętrzynie. U jednej z pacjentek doszło do zatoru tętnicy krezkowej, którego Mirosław S. nie rozpoznał. Według specjalistów w takiej sytuacji należy wykluczyć ostre choroby chirurgiczne, robi się to przez codzienne badania. Mirosław S. zastosował jednak tylko leczenie objawowe, w wyniku czego 25 marca 2019 roku pacjentka zmarła.

Bartuś stracił brata, sam ledwo przeżył. Jest szansa aby go wesprzeć

Jak podaje portal tygodnikketrzynski.pl, śmierć kobiety nastąpiła „z powodu zaniedbań w procesie diagnostycznym, zaniechania systematycznych badań lekarskich, polegających na badaniu brzucha pacjentki oraz badaniu podstawowych parametrów życiowych pacjentki”. Takie uzasadnienie podał Sąd Rejonowy w Kętrzynie w wyroku skazującym Mirosława S. na rok pozbawienia wolności. Sąd zdecydował o zawieszeniu kary na okres dwóch lat próby.

Wyrok jest prawomocny.

reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze