fbpx
-0 C
Olsztyn
piątek, 9 grudnia, 2022
reklama

Miesiąc przed 2. urodzinami Jaruś doznał urazu głowy. Jego marzeniem jest własny laptop

OlsztynMiesiąc przed 2. urodzinami Jaruś doznał urazu głowy. Jego marzeniem jest własny...

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Już od początku rodzice Jarka byli zaniepokojeni zachowaniem swojego synka. Chłopiec mało gaworzył, dużo płakał i nie potrafił się uspokoić. W późniejszym czasie maluch nie reagował na polecenia i nie utrzymywał kontaktu wzrokowego. Głębsza diagnostyka chłopca zaczęła się w przedszkolu, wówczas okazało się, że cierpi on na autyzm.

reklama

Link: www.wishsurfing.pl/zbiorka/748

Miesiąc przed 2. urodzinami Jaruś doznał urazu głowy, wtedy też podczas badań stwierdzono, że ma torbiel pajęczynówki i padaczkę. Chłopiec przyjmuje leki, ale mimo to wciąż przytrafiają mu się epizody drgawkowe. Musi też co 2 lata robić rezonans magnetyczny, żeby kontrolować stan torbieli. Może ona w każdej chwili zacząć uciskać nerw wzrokowy, z tego powodu niezbędna jest opieka okulisty. To wszystko powoduje, że Jaruś nie mówi, a swoje potrzeby komunikuje gestami. Chłopiec ma kształcenie specjalne i ciężko pracuje z logopedą nad tym, żeby móc wypowiedzieć choć jedno upragnione przez jego mamę słowo.

Nowy ordynator Oddziału Otolaryngologii w Klinice Chirurgii Głowy i Szyi Dzieci i Młodzieży
reklama

Podopieczny fundacji Wishsurfing ma również problemy ze sprawnością ruchową. Chłopiec ma stopy końsko-szpotawe, a tym samym przykurcze ścięgien Achillesa, przez co jego chód jest sztywny. Korzysta z butów ortopedycznych i cały czas pozostaje pod opieką ortopedy i lekarza rehabilitacji. Oprócz tego Jaruś boryka się z celiakią, ma 3 stopień degeneracji kosmków jelitowych. Z tego powodu musi mieć specjalną, bezglutenową dietę, która wyklucza wiele produktów spożywczych.

Link: www.wishsurfing.pl/zbiorka/748

reklama

Jarek interesuje się elektroniką. Jego marzeniem jest własny laptop, który zapewniłby mu rozrywkę, ale byłby też narzędziem do nauki i dalszego rozwoju chłopca.

reklama
reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama