4 C
Olsztyn
wtorek, 20 lutego, 2024
reklama

Miesiąc przed 2. urodzinami Jaruś doznał urazu głowy. Jego marzeniem jest własny laptop

OlsztynMiesiąc przed 2. urodzinami Jaruś doznał urazu głowy. Jego marzeniem jest własny...

Już od początku rodzice Jarka byli zaniepokojeni zachowaniem swojego synka. Chłopiec mało gaworzył, dużo płakał i nie potrafił się uspokoić. W późniejszym czasie maluch nie reagował na polecenia i nie utrzymywał kontaktu wzrokowego. Głębsza diagnostyka chłopca zaczęła się w przedszkolu, wówczas okazało się, że cierpi on na autyzm.

reklama

Link: www.wishsurfing.pl/zbiorka/748

Miesiąc przed 2. urodzinami Jaruś doznał urazu głowy, wtedy też podczas badań stwierdzono, że ma torbiel pajęczynówki i padaczkę. Chłopiec przyjmuje leki, ale mimo to wciąż przytrafiają mu się epizody drgawkowe. Musi też co 2 lata robić rezonans magnetyczny, żeby kontrolować stan torbieli. Może ona w każdej chwili zacząć uciskać nerw wzrokowy, z tego powodu niezbędna jest opieka okulisty. To wszystko powoduje, że Jaruś nie mówi, a swoje potrzeby komunikuje gestami. Chłopiec ma kształcenie specjalne i ciężko pracuje z logopedą nad tym, żeby móc wypowiedzieć choć jedno upragnione przez jego mamę słowo.

reklama

Podopieczny fundacji Wishsurfing ma również problemy ze sprawnością ruchową. Chłopiec ma stopy końsko-szpotawe, a tym samym przykurcze ścięgien Achillesa, przez co jego chód jest sztywny. Korzysta z butów ortopedycznych i cały czas pozostaje pod opieką ortopedy i lekarza rehabilitacji. Oprócz tego Jaruś boryka się z celiakią, ma 3 stopień degeneracji kosmków jelitowych. Z tego powodu musi mieć specjalną, bezglutenową dietę, która wyklucza wiele produktów spożywczych.

Link: www.wishsurfing.pl/zbiorka/748

Jarek interesuje się elektroniką. Jego marzeniem jest własny laptop, który zapewniłby mu rozrywkę, ale byłby też narzędziem do nauki i dalszego rozwoju chłopca.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Rammstein
18 listopada 2022 19:37

To dwulatek chce laptopa czy jego rodzice .
Czy jesteście świadomi co za głupoty wypisujecie tko / teraz kurwa oni/.

Polecane
Ogłoszenia