5 C
Olsztyn
piątek, 19 kwietnia, 2024
reklama

Już powstają lodowiska w Olsztynie

OlsztynJuż powstają lodowiska w Olsztynie

W powietrzu już czuć zbliżającą się zimę. I choć na tę kalendarzową trzeba jeszcze poczekać nieco ponad miesiąc, to wielbiciele jazdy na łyżwach mogą już ostrzyć płozy.

reklama

Wielbicieli tej formy rekreacji nie brakuje. Każdego roku lodowiska organizowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji są oblegane przez olsztynian w każdym wieku. Na tafli pojawiają się zarówno początkujący, jak i już zaawansowani łyżwiarze.

Pracownicy olsztyńskiego OSiR-u już zabrali się za pracę, by wkrótce uruchomić dwa lodowiska. Obiekty powstają na terenie Centrum Rekreacyjno-Sportowego Ukiel oraz przy ul. Jeziołowicza.

reklama

– Plan jest taki, żeby uruchomić je 1 grudnia – informuje Zbigniew Szymula z Ośrodka Sportu i Rekreacji. – Nieustannie przypominamy, że łyżwiarstwo to idealna forma rekreacji dla każdego. Nie potrzebujemy ani rewelacyjnych zdolności ruchowych ani skomplikowanego sprzętu.

Na kolejne lodowisko, które przez lata było uruchamiane przy Uranii, będzie trzeba jeszcze poczekać. Zadaszony obiekt powstaje wraz z przebudowywaną halą widowiskowo-sportową i zostanie oddany do użytku wraz z całym kompleksem, czyli w II połowie następnego roku.

źródło: UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
dis
17 listopada 2022 15:09

Ale i tak nie ma pełnowymiarowego, a tym bardziej całorocznego lodowiska. Giżycko w tym zakresie nadal góruje i Olsztyn może się schować. Panie Zbigniewie, skoro pan mówi, że łyżwiarstwo to idealna forma rekreacji dla każdego, to może czas postawić się Grzymowi i zrobić coś w tym zakresie? Czy dalej olsztyńskie układziki?

Polecane
Ogłoszenia