fbpx
-5 C
Olsztyn
czwartek, 9 grudnia, 2021
reklama

Straty po nawałnicy w Olsztynie. Ośrodek Sportu i Rekreacji liczy na odszkodowanie

reklama

We wtorek (28.07) w godzinach wieczornych przez Olsztyn przeszła burza z wiatrem huraganowym. Udało nam się ustalić ile strat wyrządziła.

O potężnej nawałnicy, która przeszła przez Olsztyn pisaliśmy w Burza przeszła przez Olsztyn siejąc zniszczenie. Powaliła masowo drzewa i Mamy nagrania z wczorajszego „huraganu”. Burza zdewastowała znaczną część Olsztyna. Skontaktowaliśmy się z zastępcą rzecznika straży pożarnej, kpt. Adamem Rybickim i zapytaliśmy o szczegóły dotyczące Olsztyna:

„W dniach 28-29 lipca, w związku z opadami deszczu oraz silnymi podmuchami wiatru, odnotowaliśmy 37 zdarzeń na terenie miasta Olsztyn oraz 2 na terenie powiatu olsztyńskiego. Zdarzenia dotyczyły powalonych drzew.

reklama

Najpoważniejsze w skutkach zdarzenia odnotowaliśmy między ulicami Olimpijską, a Dębową, gdzie powalonych zostało około 50 drzew. Ponadto, na ulicy Kołłątaja oraz Akacjowej drzewa spadły na zaparkowane samochody. Na ulicy Sielskiej drzewo spadło na dach budynku mieszkalnego. Podczas w/w zdarzeń nikt nie odniósł obrażeń”.

Nie lepiej było poza miastem:

„Na terenie powiatu olsztyńskiego, w miejscowości Sząbruk drzewo spadło na dach domku letniskowego. Wskutek zdarzenia poszkodowana została jedna osoba. Podczas 39 interwencji udział brało 8 zastępów, 27 funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej i 10 zastępów, 57 druhów z Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu olsztyńskiego.

Nie jesteśmy w stanie dokładnie oszacować ile dokładnie zostało powalonych drzew, ale szacunkowo usunęliśmy około 100 sztuk”. – zrelacjonował rzecznik

Czytaj też:  W Olsztynie zostanie przyznana nagroda. Ma przyjechać premier Morawiecki i Kaczyński

Zapytanie o poniesione straty wysłaliśmy również do Urzędu Miasta Olsztyna, odpowiedział nam Patryk Pulikowski z Biura Komunikacji i Dialogu Obywatelskiego:

„W przypadku terenu administrowanego przez Ośrodek Sportu i Rekreacji przede wszystkim ucierpiało kilkadziesiąt drzew. Koszt usunięcia wiatrołomów to ok. 12 tys. złotych. Poza tym uszkodzony został Wodny Plac Zabaw przy kąpielisku nr 1, co wiąże się z wydatkiem ok. 1,5 tys. zł. Uszkodzeniu uległ także płot przy ul. Olimpijskiej. Było też oczywiście bardzo dużo sprzątania”.

OSiR jest ubezpieczony, zatem może liczyć na odszkodowanie. W wyniku nawałnicy uszkodzony został także pomost przy ul. Olimpijskiej.

Straty po nawałnicy w Olsztynie. Ośrodek Sportu i Rekreacji liczy na odszkodowanie Straty po nawałnicy w Olsztynie. Ośrodek Sportu i Rekreacji liczy na odszkodowanie Straty po nawałnicy w Olsztynie. Ośrodek Sportu i Rekreacji liczy na odszkodowanie Straty po nawałnicy w Olsztynie. Ośrodek Sportu i Rekreacji liczy na odszkodowanie Straty po nawałnicy w Olsztynie. Ośrodek Sportu i Rekreacji liczy na odszkodowanie Straty po nawałnicy w Olsztynie. Ośrodek Sportu i Rekreacji liczy na odszkodowanie Straty po nawałnicy w Olsztynie. Ośrodek Sportu i Rekreacji liczy na odszkodowanie Straty po nawałnicy w Olsztynie. Ośrodek Sportu i Rekreacji liczy na odszkodowanie Straty po nawałnicy w Olsztynie. Ośrodek Sportu i Rekreacji liczy na odszkodowanie Straty po nawałnicy w Olsztynie. Ośrodek Sportu i Rekreacji liczy na odszkodowanie Straty po nawałnicy w Olsztynie. Ośrodek Sportu i Rekreacji liczy na odszkodowanie Straty po nawałnicy w Olsztynie. Ośrodek Sportu i Rekreacji liczy na odszkodowanie Straty po nawałnicy w Olsztynie. Ośrodek Sportu i Rekreacji liczy na odszkodowanie Straty po nawałnicy w Olsztynie. Ośrodek Sportu i Rekreacji liczy na odszkodowanie Straty po nawałnicy w Olsztynie. Ośrodek Sportu i Rekreacji liczy na odszkodowanie Straty po nawałnicy w Olsztynie. Ośrodek Sportu i Rekreacji liczy na odszkodowanie Straty po nawałnicy w Olsztynie. Ośrodek Sportu i Rekreacji liczy na odszkodowanie Straty po nawałnicy w Olsztynie. Ośrodek Sportu i Rekreacji liczy na odszkodowanie

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama