fbpx
-0 C
Olsztyn
środa, 7 grudnia, 2022
reklama

14-latek wiedząc, gdzie właściciel przechowuje kluczyki nocą zabrał dwa auta z jego posesji

Ełk14-latek wiedząc, gdzie właściciel przechowuje kluczyki nocą zabrał dwa auta z jego...

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

14-latek, wykorzystał swoją wiedzę, gdzie właściciel przechowuje kluczyki i nocą zabrał dwa auta z jego posesji. Pojeździł nimi z kolegami, a po przejażdżkach porzucił uszkodzone. Ponadto okazało się, że wcześniej ukradł z magazynu narzędzia o wartości 7000 złotych.

Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności zdarzenia na terenie powiatu ełckiego (13.11.2022r.). Z dotychczasowych ustaleń wynika, że 14-latek nocą bez niczyjej wiedzy i zgody zabrał  samochód zaparkowany na posesji w tej samej miejscowości. Wiedział, gdzie właściciel przechowuje kluczyki, dlatego postanowił się przejechać. Po drodze zaprosił do auta kolegę i razem pojechali do sąsiedniej miejscowości. W trakcie jazdy nastolatek uszkodził zderzak w aucie, uderzając w ogrodzenie. Potem odstawił samochód z powrotem na miejsce.

Zachęcony tą sytuacją tej samej nocy zabrał drugi samochód z tej samej posesji. I tym razem zabrał na przejażdżkę kolegów. Podczas jazdy ten samochód uległ awarii, więc nastolatek zostawił go w lesie.

27-letni włamywacz ukradł kosiarkę. Grozi mu nawet 10 lat pozbawienia wolności

Wykonując czynności w tej sprawie policjanci ustalili, że ten sam chłopak na początku miesiąca dokonał kradzieży z magazynu. Ukradł m.in. narzędzia, a wartość skradzionego mienia wyceniona została na blisko 7000 złotych. Sprawa 14-latka trafi do sądu rodzinnego i nieletnich.

źródło: KPP Ełk

reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze