-1 C
Olsztyn
środa, 8 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Koniec handlu w Zatorzance

OlsztynKoniec handlu w Zatorzance

Z końcem 2022 roku zostanie wyłączona z użytku powierzchnia handlowa Miejskiej Hali Targowej Zatorzanka. Obiekt pozostanie zamknięty do czasu znalezienia nowego przeznaczenia.

reklama

Ponad 800 tysięcy złotych – taką kwotę w przyszłym roku musiałoby z własnej kasy dopłacić miasto do utrzymania Zatorzanki w obecnym stanie, bez podnoszenia czynszów obecnym najemcom.

– Taka kwota starczyłaby nam tylko na pokrycie podstawowych kosztów i nie uwzględnia niezbędnego, kompleksowego remontu hali – mówi Michał Koronowski z Zarządu Dróg Zieleni i Transportu. – Konieczna jest głównie przebudowanie dachu, wykonanego w dużej mierze z poliwęglanu. Ten materiał jest w wielu miejscach uszkodzony i nie spełnia swojej funkcji. Z racji tego rozwiązania, w obiekcie dochodzi latem do nadmiernego nagrzewania, natomiast zimą – wychładzania. Z przeprowadzonych kalkulacji wynika, że wymiana zużytego poliwęglanu i zastąpienie go np. dylami szklanymi lub inne alternatywne rozwiązanie, wraz z niezbędną dokumentacją to koszt, który może przekroczyć trzy mln zł.

Trwa wycinka przy Paru Centralnym. Zamiast drzew urośnie tu ogromny blok
reklama

Miejska Hala Targowa Zatorzanka została wybudowana w latach 90-tych. W okresie największego zainteresowania w obiekcie swoje stanowiska miało ok. 50 najemców. Jednak z roku na rok chętnych do wynajmu powierzchni było coraz mniej i obecnie handluje tam już tylko pięciu przedsiębiorców.

– Niskie zainteresowanie wynajmem powierzchni handlowej oraz podwyżki za media (prąd, ogrzewanie, wywóz śmieci, ochrona obiektu) oznaczałyby dla kontrahentów podniesienie w 2023 roku opłat o 400 proc. w porównaniu do obecnie obowiązujących, a to jak wiemy, jest nierealne – dodaje Michał Koronowski.

reklama

A o tym co w przyszłości stanie się z Zatorzanką?

– Mogę zdementować plotki mówiące o tym, że miasto planuje sprzedać halę dla dewelopera, który postawi tu bloki – mówi rzeczniczka Urzędu Miasta, Marta Bartoszewicz. – Chcemy przygotować Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego i przy udziale mieszkańców ustalić co powinno znaleźć się w tym miejscu.

Każdy może kupić wieżowiec w Olsztynie

Decyzje dotyczące hali nie mają wpływu na zakres funkcjonowania targowiska przy ul. Kolejowej.

źródło: UM Olsztyn

reklama
reklama
reklama
reklama

6 KOMENTARZY

6 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
zatorzak
12 listopada 2022 20:04

to miasto zdycha

Rammstein
12 listopada 2022 15:42

Jak mówił Boguś Linda ” Jakoś ci nie wierzę ” rzeczniczko ratusza.

Popularne

Największy olsztyński deweloper wstrzymuje się z nowymi inwestycjami. Teraz stawia na coś innego