reklama
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Hala targowa „Zatorzanka” zostanie wystawiona na sprzedaż?

OlsztynHala targowa „Zatorzanka” zostanie wystawiona na sprzedaż?

Urząd Miasta w Olsztynie porządkuje sprawy związane z halą targową „Zatorzanka”. Miasta nie stać na dalsze utrzymywanie obiektu.

reklama

Miejska Hala Targowa „Zatorzanka” zajmuje 2550 m² powierzchni, z czego 1286 m² zajmuje 90 boksów handlowych. Na parterze jest ich 49, na podstawie umów najmu zajętych jest tylko 20. To ponad 20 procent mniej niż w poprzednich latach.

Bardzo zły stan techniczny

W październiku 2021 roku, na skutek gwałtownych wichur, zerwana została część świetlika dachowego i szklanej obudowy ściany na pierwszym piętrze budynku. Administrator wykonał niezbędne naprawy, budynek uzyskał opinię techniczną w sprawie możliwości użytkowania obiektu, jednak z uwagi na bezpieczeństwo klientów i pracowników podtrzymano decyzję o wyłączeniu całego pierwszego piętra.

reklama

Stan techniczny jest fatalny. Konieczne jest przeprowadzenie prac termomodernizacyjnych, remontowo-renowacyjnych elewacji, naprawy stropodachu, wymiana obróbki blacharskiej. Jest kłopot z częścią dachu, wykonaną z poliwęglanu jednokomorowego. Materiał w wielu miejscach uległ uszkodzeniu i nie spełnia swojej funkcji: latem nadmiernie się nagrzewa, zimą wychładza. Według szacunków jego wymiana na przykład na dyle szklane będzie kosztować około 2 milionów złotych.

Miasta nie stać na naprawy

Prezydent Piotr Grzymowicz powiedział, że miasta nie stać na utrzymywanie obiektu, który przynosi straty. Zauważył, że powierzchnie nie są wykorzystywane, widać, że handel w tym miejscu obumiera.

reklama

– Chcemy wystawić obiekt wraz z działką na sprzedaż. Temu służą podjęte właśnie działania, których celem jest sporządzenie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego – powiedział prezydent dla Gazety Wyborczej. – Prywatny inwestor na pewno będzie w stanie w odpowiedni sposób zagospodarować to miejsce.

Miasto ma nadzieję, że do sprzedaży dojdzie jeszcze w tym roku.

reklama

Imprezy w Olsztynie

reklama
reklama

4 KOMENTARZY

4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
×