fbpx
15 C
Olsztyn
środa, 4 października, 2023
reklama
reklama

Olsztyński uniwersytet przyjmie arabskich studentów

OlsztynOlsztyński uniwersytet przyjmie arabskich studentów

W poniedziałek (21.09) w Kortowie doszło do podpisania umowy między Wydziałem Nauk Medycznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego a Qadri International ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, które reprezentował dr Muhammad Yousuf Qadri.

reklama

Na mocy porozumienia 6 studentów z ZEA ma rozpocząć naukę na kierunku medycznym olsztyńskiej uczelni już w październiku. Za wybór kandydatów na studia, spełniających wymagania UWM-u, jest odpowiedzialne Qadri International, werbujące młodzież m.in. z Indii, Pakistanu, Bangladeszu, Arabii Saudyjskiej, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Omanu, Jemenu, Bahrajnu, Kuwejtu i Kataru. To kolejna firma rekrutująca, z którą olsztyński uniwersytet podpisał takie porozumienie.

Zajęcia w ramach kierunku lekarskiego (studia stacjonarne) dla studentów zagranicznych będą prowadzone w języku angielskim. Po ich ukończeniu otrzymają dyplom ukończenia studiów oraz odpis dyplomu w językach polskim i angielskim.

reklama

W tym momencie na Uniwersytet Warmińsko-Mazurski uczęszcza 217 zagranicznych studentów – bez wątpienia najpopularniejszy jest wśród nich właśnie wydział medyczny, gdzie studiuje aż 158 osób spoza Polski. Najliczniej przybywają do nas Szwedzi, Białorusini i obywatele ZEA.

Rośnie napięcie na Kortowie. Czy studenci UWM zaliczą egzamin z kultury osobistej?

To nie pierwszy raz, kiedy na olsztyńską uczelnię przyjeżdża młodzież z dalekiego Wschodu – m.in. dwa lata temu na Warmii pojawiło się prawie trzystu studentów z Arabii Saudyjskiej, królewskich stypendystów, którzy mieli się u nas kształcić na lekarzy. Władze uczelni oraz wydziału podkreślały, że przyjazd Saudyjczyków to dla olsztyńskiej placówki duże wyróżnienie. Ich pobyt był szansą na dodatkowe pieniądze nie tylko dla UWM-u – z wysokiego stypendium zagranicznych gości korzystał także lokalny biznes.

reklama

Nie obeszło się jednak, niestety, bez przykrych incydentów z ich udziałem. W 2012 roku w Olsztynie doszło do szarpaniny między miejscowymi a studentami z Arabii Saudyjskiej, w wyniku której raniony nożem został jeden z Polaków.

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

22 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
22 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Aleksandra
24 września 2015 07:17

Pewnie długo tu nie posiedzą dzięki “patriotom”. Ciekawe, czy chociaż angielskiego nie będą kaleczyć…

Aleksandra Marta Ejsmont
24 września 2015 04:59

Radosław Krzaklewski, wiec zgodnie z ich ich kulturą jak spodoba się któremuś ładna Polka to będzie mógł ją zgwałcić? Sorry, ale ja takiej “kultury” nie kupuję.

Polecane
Ogłoszenia
Rośnie napięcie na Kortowie. Czy studenci UWM zaliczą egzamin z kultury osobistej?
Rośnie napięcie na Kortowie. Czy studenci UWM zaliczą egzamin z kultury osobistej?
Jaroty z niższymi rachunkami? Ignacy Niemczycki ma rozwiązanie Furia Lidii Staroń. Grozi mediom? Zwierzęta w panice: nieoczekiwany skutek wojskowych ćwiczeń lotniczych Kotowski Skoczył! Zobaczcie jak wygląda prawdziwy spadochroniarz Iwona Arent w skansenie pokazuje dom matki Marcin Kotowski ma poparcie Szymona Hołowni Łukasz Michnik zażartował sobie z ministra Cieszyńskiego? Ignacy Niemczycki jest wściekły na PiS? Oto dlaczego Marcin Kotowski punktuje polityka PiS-u Łukasz Michnik pyta się ministra, czy ten zerwał mu baner Ignacy Niemczycki: ta sytuacja dotyczy wszystkich polskich rolników Po co Marcin Kotowski kandyduje do Sejmu? Marcin Kotowski Zachęca młodych do głosowania Minister Błaszczak popiera Iwonę Arent Gigantyczna wpadka kandydata PiS-u w Olsztynie Iwona Arent na spacerze z psem i kotem Marcin Kotowski punktuje ministra Cieszyńskiego Marcin Kotowski chce walczyć o przyszłość regionu Marcin Kotowski: politycy PiS-u czują się lepsi? Ignacy Niemczycki: mój filmik o S16 wzbudził wiele kontrowersji