-0 C
Olsztyn
poniedziałek, 30 stycznia, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Auto z Olsztyna trafi na ukraiński front

OlsztynAuto z Olsztyna trafi na ukraiński front

Olsztyn przekazał miastu Złoczów w obwodzie lwowskim auto, które było użytkowane przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Samochód zostanie przekazany na front – zapowiedzieli przedstawiciele Złoczowa.

reklama

Miasto Złoczów na Ukrainie poprosiło Olsztyn o przekazanie, w miarę możliwości, auta potrzebnego ukraińskim żołnierzom.

„Poprosiliśmy miejskie spółki o wsparcie. Okazało się, że Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji ma auto, które miało trafić do sprzedaży. Zdecydowaliśmy o przekazaniu tego samochodu naszym sąsiadom, którzy dzielnie walczą z putinowską, okrutną, krwawą agresją” – mówił podczas przekazywania auta prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. Podkreślał przy tym, że Olsztyn od początku agresji stara się wspierać Ukraińców w każdy możliwy sposób, z miasta regularnie wysyłane są konwoje z pomocą humanitarną do Ukrainy.

reklama

Auto przekazane miastu Złoczów zostało wyprodukowane w 2005 roku, ale jest sprawne, wyremontowane. Na drzwiach przyklejono napis „Olsztyn walczącej Ukrainie”, polską i ukraińską flagę oraz herb Olsztyna. Do bagażnika samochodu zapakowano śpiwory, polary, czekoladę, pastę do zębów i szczoteczki.

Warmia i Mazury krainą wyzysku? Ukraińskie matki po alimenty nie do Charkowa a do Olsztyna

Przedstawicielka miasta Złoczów zapowiedziała, że samochód trafi do Sił Zbrojnych Ukrainy, na front na wschodzie tego kraju. „Tam służy 2 tys. naszych chłopców, naszych mieszkańców. Zabiorą ten samochód na front. Będą nim wozić rannych albo wykorzystają ten samochód tak, jak akurat będzie to na froncie potrzebne” – powiedziała przedstawicielka Złoczowa, która przekazała słowa wdzięczności od całej społeczności tego miasta Olsztynowi i jego mieszkańcom. Przyznała, że ma nadzieję, że pomoc w postaci przekazaniu auta będzie początkiem dalszej współpracy Olsztyna i Złoczowa.

reklama

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji ocliło auto i dokonało odprawy celnej przekazywanych w nim darów tak, by przedstawiciele Złoczowa jak najszybciej przekroczyli granicę.

reklama
reklama
reklama
reklama

4 KOMENTARZY

4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
777
4 listopada 2022 13:53

Jakim prawem? VETO VETO VETO.

Po co to komu?
4 listopada 2022 13:52

Trabant długo nie pojeździ

Popularne

Zgaśnie choinka pod ratuszem. To będzie godzina dla Ukrainy