fbpx
8 C
Olsztyn
sobota, 10 kwietnia, 2021
reklama

Zniszczono flagę ukraińską na olsztyńskim Zatorzu

reklama

To był zwykły chuligański wybryk czy ksenofobiczny incydent? Tego nie wiadomo. Do takich sytuacji dochodzi jednak w różnych miastach regionu, nie tylko w Olsztynie. 

Ukraińska flaga, która kilka dni temu została powieszona przed restauracją na olsztyńskim Zatorzu, miała być formą upamiętnienia wydarzeń na ukraińskim Majdanie. Komuś jednak się to nie spodobało – symbol państwowy jednego z naszych wschodnich sąsiadów szybko został nie tylko zerwany, ale również zniszczony i podeptany.

Taka sytuacja powtórzyła się jeszcze dwukrotnie – flaga za każdym razem była konsekwentnie zrywana przez nieznanych sprawców.

reklama

Olsztyn nie jest odosobniony, jeśli chodzi o tego typu incydenty. Do podobnego zdarzenia doszło również w poniedziałek w Bartoszycach. Jak podaje Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie, na początku tygodnia został tam połamany krzyż znajdujący się przy greckokatolickiej cerkwi, który również miał upamiętnić wydarzenia z Majdanu. Funkcjonariusze zatrzymali w sprawie 17-latka, który przyznał się do winy – jak sam przyznał, był to chuligański wybryk.

Według przepisów ten, kto znieważa lub niszczy flagę lub inny znak państwowy musi liczyć się z karą pozbawienia wolności do roku. Natomiast znieważenie przedmiotu czci religijnej może poskutkować karą więzienia do 2 lat.

restauracja ukrainska flaga (1)

Przeczytaj także:

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

27 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


27 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Przeczytaj także: