-3 C
Olsztyn
niedziela, 5 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Kieliszki do wódki i shotów – kup dla siebie i na prezent

Materiał partneraKieliszki do wódki i shotów – kup dla siebie i na prezent

Dobre towarzystwo, wspaniałe jedzenie, wyjątkowa okazja – to najczęstsze okoliczności towarzyszące degustacji mocnych trunków. Taki wieczór wymaga odpowiedniej oprawy i elegancko nakrytego stołu, więc będziesz potrzebować kieliszków do wódki.

reklama

Raczej nie kupisz kompletu dobrych kieliszków późnym wieczorem w swoim osiedlowym sklepie. Wybierz je wcześniej i miej. Właśnie na takie dobre okazje.

Na proszonym obiedzie kieliszek do wódki…

…stoi w prawym górnym rogu nakrycia, ale jeśli będziesz podawać kolorowe shoty w czasie imprezy, przytrzymaj kieliszki w barze lub w lodówce. Zanim je sobie kupisz, weź pod uwagę, że kieliszki do wódki i shotów mają różne objętości – do wódki –od 25 do 40 ml, a do shotów – 50 -60 ml. Te mniejsze służą do podawania wódek czystych, wytrawnych, te większe – do likierów, nalewek i mocnych koktajli. Jeśli jeszcze nie wiesz, jakiego rodzaju trunki częściej będziesz serwować gościom, kup dwa komplety. To nie jest duży wydatek, a będziesz gotowa (lub gotowy) na każdą okoliczność.

reklama

Poza trunkami w większych kieliszkach można podawać zupełnie inne rzeczy. Na przykład desery! Kieliszki do shotów będą idealne do mini tiramisu, musów i innych kolorowych słodkości. Przydadzą się też do drobnych przekąsek. Zwłaszcza na przyjęcia dla przyjaciół, bo wówczas im ciekawszy i bardziej oryginalny masz pomysł, tym lepsza zabawa.

Kieliszki do wódki i shotów to dobry prezent

Jeśli masz ochotę kupić komuś kieliszki do wódki na osiemnastkę, ale obawiasz się, że to banał, to zrób z nich dodatek do innego prezentu albo do dobrego alkoholu. Na pewno się nie pomylisz, jeśli podarujesz komplet kieliszków komuś, kto właśnie urządza nowe mieszkanie. Kieliszki do wódki to nie jest artykuł pierwszej potrzeby, jak czajnik albo szklanki do wody. Jeśli gospodarze jeszcze o nich nie pomyśleli, to ucieszą się z prezentu. A jeśli już mają – dodatkowe sztuki na pewno zmieszczą się w barku i będą zabezpieczeniem na wypadek stłuczenia lub kiedy przyjdzie więcej gości.

reklama

Bez obaw można obecnie kupować szkło stołowe w sklepach internetowych. Zarówno kieliszki, jak i inne szklane naczynia do serwowania napojów pakowane są bezpiecznie i dotrą do ciebie w nienaruszonym stanie. Zadbaj o odpowiednie nakrycia na te wyjątkowe okazje, kiedy będziesz serwować dobry alkohol. Dobierz wielkość kieliszków do trunku, który podajesz najczęściej, a kształt – do stylu całej swojej zastawy i wystroju wnętrza. Kiedy planujesz wyjątkowy wieczór, każdy szczegół ma znaczenie.

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne