16 C
Olsztyn
sobota, 25 maja, 2024
reklama

7-latka dla żartu zaalarmowała służby

Ełk7-latka dla żartu zaalarmowała służby

Lekkomyślny żart pewnej 7-latki z powiatu ełckiego doprowadził do niepotrzebnego zaangażowania służb ratunkowych na kilka godzin. Dziewczynka zadzwoniła pod numer alarmowy z tragiczną informacją o swojej mamie. Gdy policjanci dotarli do dziecka okazało się, że zgłoszenie zostało wymyślone i nie ma żadnego zagrożenia.

reklama

Do policjantów z Ełku wpłynęło zgłoszenie od 7-letniej dziewczynki, że jej mamie stało się coś poważnego. Po tej informacji dziecko rozłączyło się, a próby oddzwonienia nie powiodły się. Wyglądało to niepokojąco. Dziewczynka podała adres, który okazał się nieprawdziwy. Policjanci zaangażowani w obsługę tego zdarzania, wykonując szereg czynności ustalili, gdzie dokładnie przebywa dziecko. Dotarli do tej dziewczynki, która potwierdziła, że wzięła telefon od swojej mamy, a zgłoszenie miało być żartem i nikomu nic się nie stało.   

reklama

Policjanci w swoich działaniach profilaktycznych zwracają dzieciom uwagę na rozsądne używanie numeru 112. Apelujemy także do rodziców, by od najmłodszych lat uwrażliwiać dzieci, żeby odpowiedzialnie korzystały ze swoich telefonów. Niech ta sytuacja będzie dla innych ważną lekcją – takie niewybredne żarty powodują poważne zaangażowanie służb ratunkowych, wywołują wiele niepotrzebnych działań i mogą odciągać funkcjonariuszy od pilnych, poważnych zadań.

źródło: KPP Ełk

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia