1 C
Olsztyn
środa, 8 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Prognoza pogody na 17 i 18 października

WiadomościPrognoza pogody na 17 i 18 października

Jak informuje IMGW nad wschodem i południem Europy, a także częściowo nad jej centralnym obszarem dominuje nadal wyż znad Rosji, pozostała część kontynentu jest pod wpływem niżów znad Wysp Brytyjskich oraz Morza Barentsa. Polska znajduje się na skraju wyżu znad południowej Rosji, tylko na północy i zachodzie zaznaczają się płytkie zatoki niżowe z mało aktywnym, falującym frontem atmosferycznym. Z południowego zachodu napływa bardzo ciepłe powietrze polarne morskie, jedynie na krańcach północno-wschodnich utrzymuje się chłodniejsza masa powietrza.

reklama

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1014 hPa i będzie powoli spadać.

W poniedziałek zachmurzenie małe i umiarkowane, na północy okresami duże. Nad morzem oraz na Warmii możliwe słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 16 st.C na północnym wschodzie do 21 st.C w centrum i 25 st.C, 26 st.C na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na Przedgórzu Sudeckim i w Sudetach w porywach do 60 km/h, południowy i południowo-zachodni.

Pogoda na Sylwestra. Fatalna prognoza
reklama

W nocy na północnym zachodzie i północy przewaga zachmurzenia dużego i opady deszczu, postępujące od Pomorza Zachodniego w głąb kraju. Lokalnie możliwe słabe burze. W pozostałej części kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. W kotlinach sudeckich miejscami mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 9 st.C na południu do 14 st.C nad morzem, chłodniej w dolinach górskich, od 4 st.C do 8 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, początkowo na Przedgórzu Sudeckim oraz w Sudetach w porywach do 60 km/h, z kierunków południowych i zachodnich.

We wtorek na południu i południowym wschodzie zachmurzenie małe i umiarkowane, bez opadów. W pozostałej części kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, okresami opady deszczu. Lokalnie na północy kraju możliwe słabe burze. Temperatura maksymalna od 15 st.C na północy do 18 st.C w centrum kraju i 22 st.C na południowym wschodzie, lokalnie nad morzem około 14 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. Wysoko w Sudetach porywy wiatru do 55 km/h.

Warmińsko-mazurskie. Ostrzeżenie przed silnym mrozem
reklama

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 21 st.C. Wiatr słaby, południowo-zachodni i południowy. W nocy zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Temperatura minimalna 11 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. We wtorek w stolicy zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 18 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i południowo-zachodni. 

źróło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne

Warmińsko-Mazurskie. Ostrzeżenia przed oblodzeniem i śniegiem