2 C
Olsztyn
piątek, 19 kwietnia, 2024
reklama

Udaremnili handel podróbkami

IławaUdaremnili handel podróbkami

Funkcjonariusze KAS z Elbląga i Olsztyna zajęli niemal 2,3 tys. szt. podrabianych ubrań, obuwia i galanterii. Kontrole prowadzone były w Iławie i na targowisku w Zalewie. Wartość zajętego towaru oszacowano na ok. 520 tys. zł.

reklama

Ubrania, obuwie i galanterię oznaczone znakami towarowymi znanych światowych marek zajęli pod koniec września br. funkcjonariusze warmińsko-mazurskiej Służby Celno-Skarbowej z Elbląga w jednym z iławskich sklepów. Handel „markowym” towarem prowadzony był przez zarejestrowany podmiot gospodarczy. Mundurowi zabezpieczyli ponad 2,1 tys. szt. podróbek, których szacunkowa wartość to ok. 500 tys. zł. Właściciela sklepu przesłuchano w charakterze podejrzanego.

Z kolei w ubiegłym tygodniu funkcjonariusze Działu Realizacji z Olsztyna i Działu Kontroli Rynku z Elbląga zajęli 125 szt. podrabianej odzieży znanych światowych marek na targowisku miejskim w Zalewie. Wartość zabezpieczonego towaru oszacowano na 20 tys. zł. W trakcie prowadzonych działań, sprawdzono również sąsiednie stanowisko, gdzie stwierdzono nierzetelne prowadzenie ksiąg podatkowych i wystawiono mandat w wysokości 350 zł.

reklama

Sprawy dotyczące podrabianej odzieży trafiły do komórek dochodzeniowo-śledczych Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Olsztynie.

Ochrona praw własności intelektualnej to jedno z ważnych zadań realizowanych przez Krajową Administrację Skarbową.  Ma ona na celu egzekwowanie praw własności intelektualnej, handlowej i przemysłowej, ochronę marki i zapobieganie wprowadzaniu na obszar UE towarów podrobionych i pirackich.
Obrót towarami naruszającymi prawa własności intelektualnej wyrządza znaczną szkodę zarówno konsumentom jak i producentom, a w niektórych przypadkach może nawet zagrażać ich zdrowiu i bezpieczeństwu.

reklama

źróło: KAS

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Stasiek
25 listopada 2022 15:57

A potem kazdy bidok w swetrze Tomi Hilfinger biega po miescie.

Polecane
Ogłoszenia