2 C
Olsztyn
niedziela, 2 kwietnia, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Krajowa Administracja Skarbowa ujawniła unikatową kolekcję bursztynu na przejściu granicznym

WiadomościKrajowa Administracja Skarbowa ujawniła unikatową kolekcję bursztynu na przejściu granicznym

Warmińsko-mazurska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) ujawniła unikatową kolekcję bursztynu na przejściu granicznym w Grzechotkach. Funkcjonariusze zabezpieczyli 7,5 kg kruszcu. Na poczet grożącej grzywny zabezpieczono 20 tys. zł.

reklama

W nocy z 25 na 26 lipca br. do odprawy na przejściu granicznym w Grzechotkach zgłosił się kierowca Forda Transita. W wyniku przeprowadzonych czynności kontrolnych, funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej ujawnili w pojeździe 7,5 kg bursztynu. Był to surowiec zarówno w postaci nieobrobionej, jak i wstępnie przetworzony do użycia w wyrobach biżuteryjnych. Niezgłoszony towar ukryty był w dodatkowych akumulatorach, znajdujących się w przestrzeni pasażerskiej.

Największa z nieobrobionych brył bursztynu ważyła prawie 0,5 kg. To niebywały, bardzo ceniony okaz bursztynu mlecznego. Pozostałe kamienie o gładkiej, wypolerowanej powierzchni stanowiły kolekcję o różnorodnych kształtach, wykorzystywanych jako półfabrykaty kamieni jubilerskich.

reklama

Kierowca Transita usłyszał zarzut, a na poczet grożącej grzywny zabezpieczono 20 tys. zł.

Bursztyn został zdeponowany w magazynie Oddziału Celnego w Grzechotkach. Dalsze postępowanie przygotowawcze będzie prowadzić Referat Dochodzeniowo-Śledczy Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Olsztynie. Z uwagi na dokładne oszacowanie wartości kruszcu, w sprawie zostanie powołany biegły rzeczoznawca.

reklama

źródło: KAS

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia