-3 C
Olsztyn
czwartek, 7 grudnia, 2023
reklama
reklama

71-latek bez wyobraźni? Jechał motorowerem pod prąd na S 51

Olsztyn71-latek bez wyobraźni? Jechał motorowerem pod prąd na S 51

Nie popisał się wyobraźnią 71-letni mieszkaniec gminy Olsztynek, który poruszał się motorowerem drogą ekspresową pod prąd. Mężczyzna doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym kierującym osobową mazdą. 71-latek trafił do szpitala z podejrzeniem urazu ręki. Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci wyczuli od kierującego motorowerem zapach alkoholu, dlatego lekarze pobrali mu krew do analizy pod kątem zbadania stężenia alkoholu.

reklama

Wczoraj (11.10.2022 r.) o godzinie 21:00 oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie przyjął zgłoszenie o zdarzeniu, do którego doszło na drodze ekspresowej nr 51 w gminie Olsztynek. Ze wstępnych informacji wynikało, że sprawcą zdarzenia był kierujący motorowerem, który jadąc pod prąd, doprowadził do zderzenia z kierującym osobową mazdą. Na miejsce zdarzenia zadysponowano karetkę pogotowia, którą poszkodowany kierujący motorowerem został przewieziony do olsztyńskiego szpitala.

reklama

Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci nie mieli wątpliwości, że sprawcą wypadku był 71-latek, który zdecydował się jechać pod prąd drogą ekspresową. Ponadto policjanci wyczuli od mężczyzny silny zapach alkoholu – stan mężczyzn nie pozwolił, aby zbadać zawartość alkoholu policyjnym alkotestem, dlatego lekarze pobrali od mężczyzny krew do dalszej analizy. Od wyników badań krwi zależeć będzie to, czy 71-latek poza odpowiedzialnością za spowodowanie wypadku drogowego usłyszy dodatkowo zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości.

Policjanci przypominają, że z dniem 17 września b.r. zgodnie ze zmianami w przepisach ruchu drogowego za niektóre wykroczenia znacznie podniesiono sankcje. M.in. wysoka kwota mandatu, bo aż 2 tys. zł. oraz odpowiednio duża liczba punktów karnych (15 pkt) grozi za jazdę pod prąd drogą ekspresową.

reklama

źródło: KMP Olsztyn

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia