1 C
Olsztyn
środa, 8 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

71-latek bez wyobraźni? Jechał motorowerem pod prąd na S 51

Olsztyn71-latek bez wyobraźni? Jechał motorowerem pod prąd na S 51

Nie popisał się wyobraźnią 71-letni mieszkaniec gminy Olsztynek, który poruszał się motorowerem drogą ekspresową pod prąd. Mężczyzna doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym kierującym osobową mazdą. 71-latek trafił do szpitala z podejrzeniem urazu ręki. Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci wyczuli od kierującego motorowerem zapach alkoholu, dlatego lekarze pobrali mu krew do analizy pod kątem zbadania stężenia alkoholu.

reklama

Wczoraj (11.10.2022 r.) o godzinie 21:00 oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie przyjął zgłoszenie o zdarzeniu, do którego doszło na drodze ekspresowej nr 51 w gminie Olsztynek. Ze wstępnych informacji wynikało, że sprawcą zdarzenia był kierujący motorowerem, który jadąc pod prąd, doprowadził do zderzenia z kierującym osobową mazdą. Na miejsce zdarzenia zadysponowano karetkę pogotowia, którą poszkodowany kierujący motorowerem został przewieziony do olsztyńskiego szpitala.

Poszkodowany ws. "agresji drogowej" na S7: chciałbym, żeby winny został ukarany

reklama

Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci nie mieli wątpliwości, że sprawcą wypadku był 71-latek, który zdecydował się jechać pod prąd drogą ekspresową. Ponadto policjanci wyczuli od mężczyzny silny zapach alkoholu – stan mężczyzn nie pozwolił, aby zbadać zawartość alkoholu policyjnym alkotestem, dlatego lekarze pobrali od mężczyzny krew do dalszej analizy. Od wyników badań krwi zależeć będzie to, czy 71-latek poza odpowiedzialnością za spowodowanie wypadku drogowego usłyszy dodatkowo zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości.

Policjanci przypominają, że z dniem 17 września b.r. zgodnie ze zmianami w przepisach ruchu drogowego za niektóre wykroczenia znacznie podniesiono sankcje. M.in. wysoka kwota mandatu, bo aż 2 tys. zł. oraz odpowiednio duża liczba punktów karnych (15 pkt) grozi za jazdę pod prąd drogą ekspresową.

18-letni mieszkaniec Olsztyna pojazdem uderzył w drzewo. Okazało się, że miał 2 promile alkoholu
reklama

źródło: KMP Olsztyn

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne

Nieoczekiwany zwrot w sprawie wypadku na ul. Bałtyckiej