1 C
Olsztyn
środa, 8 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Jaka prognoza pogody na Wszystkich Świętych i Zaduszki? W tych miejscach będą większe opady deszczu

WiadomościJaka prognoza pogody na Wszystkich Świętych i Zaduszki? W tych miejscach będą...

W jesiennej kurtce i czapce, a nie w futrze – jak to bywało dawniej – Polacy pójdą na groby swoich bliskich. Tydzień, w którym przypadnie Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny, może być całkiem ciepły, jak na tę porę roku – wynika ze wstępnych prognoz IMGW.

reklama

„Tydzień, w którym będziemy obchodzić Wszystkich Świętych i Zaduszki, może być całkiem ciepły” – mówi rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski.

Choć prognozy wskazują, że średnie dobowe temperatury będą wyższe od tych średnich, które notowano w ostatnich 30 latach, to jednak dni w świątecznym tygodniu będą trochę chłodniejsze od zeszłorocznych – wyjaśnił. W ubiegłym roku 1 listopada termometry wskazywały ok. 14-15 stopni, świeciło słońce.

reklama

W tym roku temperatura maksymalna sięgnie 10–11 st. C. Natomiast temperatura minimalna ok. 2-3 stopnie. Jest duże prawdopodobieństwo, że spadnie deszcz. W górach możliwy śnieg.

Synoptyk IMGW: nadchodzi najmroźniejsza noc tej zimy

Meteorolog przewiduje, że cały listopad będzie normalny, to znaczy, że nic zaskakującego nie powinno się wydarzyć. „Maksymalnie może być 18 st. Celsjusza. Nie oznacza to, że będzie cały czas na plusie. Temperatury ujemne też się pojawią. Z naszych analiz wynika, że temperatura minimalna może spaść nawet do –10 st. Nie jest to niczym nadzwyczajnym. W poprzednich latach tak też bywało” – wyjaśnia Walijewski.

reklama

Większych opadów deszczu należy się spodziewać w województwach: zachodniopomorskim, północnej część lubuskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Natomiast w pozostałej części kraju w normie. Śnieg tylko w górach.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne

Warmińsko-Mazurskie. Marznące opady - alert dla trzech powiatów