5 C
Olsztyn
czwartek, 18 kwietnia, 2024
reklama

Jaka prognoza pogody na Wszystkich Świętych i Zaduszki? W tych miejscach będą większe opady deszczu

WiadomościJaka prognoza pogody na Wszystkich Świętych i Zaduszki? W tych miejscach będą...

W tym roku Polacy pójdą na groby swoich bliskich w jesiennej kurtce i czapce, zamiast futra. Tydzień, w którym obchodzić będziemy Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny, zapowiada się całkiem ciepło jak na tę porę roku, ale z większą ilością deszczu w niektórych rejonach Polski – wynika ze wstępnych prognoz IMGW.

reklama

Rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski mówi, że choć średnie dobowe temperatury będą wyższe niż w poprzednich latach, dni w świątecznym tygodniu będą trochę chłodniejsze od zeszłorocznych. W ubiegłym roku 1 listopada termometry wskazywały około 14-15 stopni, świeciło słońce. W tym roku temperatura maksymalna będzie wynosiła 10–11 st.C, a minimalna około 2-3 stopnie. Prawdopodobnie spadnie też deszcz, a w górach może być także śnieg.

Według prognozy meteorologa, cały listopad będzie normalny, bez zaskakujących zmian pogodowych. Temperatury oscylować będą między 18 st.C a ujemnymi wartościami, ale oczywiście niczym nadzwyczajnym nie będzie to, gdy temperatura minimalna spadnie jeszcze nawet do -10 st.C.

reklama

Opady deszczu będą większe w województwach: zachodniopomorskim, północnej części lubuskiego, pomorskim, kujawsko-pomorskim oraz warmińsko-mazurskim. W pozostałych rejonach Polski opady będą w normie. Wyjątkiem będą tylko regiony górskie, gdzie prognozuje się śnieg.

źródło: PAP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia