14 C
Olsztyn
niedziela, 26 maja, 2024
reklama

Czy firma zyskuje na księgowości online? Podpowiadamy!

Materiał zewnętrznyCzy firma zyskuje na księgowości online? Podpowiadamy!

Księgowość online w ostatnich latach cieszy się rosnącą popularnością. Pozwala na bieżąco prowadzić niezbędne księgi i ewidencje w wygodny sposób — za pośrednictwem odpowiedniego oprogramowania. Ułatwia wystawianie faktur, generowanie sprawozdań i odprowadzanie potrzebnych dokumentów do Urzędu Skarbowego — bez konieczności wychodzenia z domu. Na czym w praktyce polega księgowość internetowa? Dla kogo takie rozwiązanie będzie wskazane? Dowiedz się więcej.

reklama

Księgowość online — na czym to polega?

Księgowość online oferowana jest zazwyczaj przez biuro rachunkowe, które dostarcza program księgowy, a następnie przetwarza otrzymywane dokumenty i wykonuje usługi wchodzące w zakres umowy. Możliwości są tu szerokie. Czasem jest to wyłącznie księga przychodów i rozchodów, sporządzanie sprawozdań i przygotowywanie dokumentacji do rozliczenia podatkowego, jednak często możliwości są znacznie szersze. Programy umożliwiają wygodne wystawianie faktur w kilku kliknięciach, ale także odprowadzanie składek ZUS-u, a nawet obsługę kadrowo-płacową. Będzie to wygodne rozwiązanie dla osób, które prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą bądź małe przedsiębiorstwa, choć skorzystają na nich także średnie, dopóki nie ma potrzeby zatrudniania księgowej. Biuro rachunkowe zbiera niezbędne dokumenty i na ich podstawie prowadzi profesjonalną księgowość online, często także z doradztwem podatkowym.

Automatyczna aktualizacja do nowych przepisów

Księgowość internetowa jest wygodna przede wszystkim dla tych, którzy do tej pory samodzielnie starali się prowadzić takie ewidencje jak księga przychodów i rozchodów czy dokumentację do Urzędu Skarbowego. Plusem jest tu fakt, że wybrany program automatycznie dostosowywany jest do nowelizacji i zmian w przepisach. Ponadto nad całym procesem prowadzenia księgowości online czuwają wyznaczeni do tego eksperci, więc możesz mieć pewność, że w razie jakichkolwiek problemów przeprowadzą oni korektę.

reklama

Wsparcie zespołu księgowych

Ten czynnik jest tu szczególnie ważny. Zakres takiego oprogramowania ma na celu przede wszystkim generowanie druków i ewidencji oraz przyspieszenie wystawiania faktur, ale może umożliwiać też opłacanie składek ZUS czy rozliczenia z US, a w niektórych wersjach nawet wyliczanie kilometrówek i odpisów amortyzacyjnych pojazdów i środków trwałych. Z drugiej strony zyskujesz dostęp do zespołu wykwalifikowanych księgowych, którzy czuwają nad kompletnością dokumentów i korygują ewentualne błędy. W niektórych biurach usługa połączona jest z doradztwem podatkowym czy obsługą kadrowo-płacową, którą przeprowadzają już specjaliści. Można korzystać z księgowości online w wygodny sposób, jednocześnie otrzymując zdalne wsparcie w takich decyzjach jak wybór właściwej formy opodatkowania czy optymalizacja podatkowa. Biuro wesprze Cię także w porządkowaniu stale powiększającej się dokumentacji czy sporządzaniu umów z pracownikami. Na co dzień korzystasz więc z programu, ale stale masz po swojej stronie księgowych, którzy pomogą Ci w ewentualnych trudnościach.

Wygoda prowadzenia działalności w każdym miejscu o dowolnej porze

Księgowość internetowa różni się od tradycyjnej przede wszystkim wygodą zbierania dokumentacji i sporządzania niezbędnych druków w dowolnym miejscu. Masz stały dostęp do zabezpieczonych skanów swoich dotychczasowych dokumentów, więc w razie potrzeby z każdej lokalizacji i o dowolnej porze możesz mieć do nich wgląd czy wykonać kolejne. Jest to więc możliwość prowadzenia działalności z wybranego miejsca.

JB Solutions — skorzystaj z profesjonalnych usług biura rachunkowego

Taka usługa znajduje się w ofercie biura rachunkowo-doradczego JB Solutions, które wprowadziło księgowość online w odpowiedzi na potrzeby przedsiębiorców. Proces prowadzony jest zdalnie — spotkania odbywają się w formie wideokonferencji, a dokumenty na bieżąco przesyłasz jako skany. Stale otrzymujesz raporty, ale możesz korzystać także ze zdalnych spotkań, by oceniać współpracę i dokonywać podsumowań. Zyskujesz dostęp do zaangażowanego, kompetentnego zespołu księgowych z wieloletnim doświadczeniem, a także komfortu zdalnej księgowości, która idzie z duchem czasu.

reklama

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia