17 C
Olsztyn
czwartek, 18 lipca, 2024
reklama

Jest wyrok sądu – Czesław Małkowski winny gwałtu

OstródaJest wyrok sądu - Czesław Małkowski winny gwałtu

Tak zdecydował Sąd Rejonowy w Ostródzie, przed którym toczyła się sprawa byłego prezydenta Olsztyna. Czesław Małkowski był oskarżony o molestowanie pracownic ratusza i gwałt na ciężarnej urzędniczce.

reklama

W poniedziałek (21.09) ostródzki sąd orzekł, że Czesław Małkowski jest winny zgwałcenia urzędniczki. Były prezydent Olsztyna został skazany na 5 lat więzienia, ma także 6-letni zakaz zbliżania się do głównej pokrzywdzonej i kontaktowania z nią. Przez najbliższych 6 lat nie będzie mógł również sprawować kierowniczych funkcji w administracji publicznej. W momencie odczytywania wyroku oskarżony był obecny na sali, w przeciwieństwie do samych pokrzywdzonych.

Surowszej kary domagał się prokurator, który wnioskował o 9 lat bezwzględnego pozbawienia wolności, a także zakazanie Czesławowi Małkowski pracy na stanowiskach kierowniczych w instytucjach administracji publicznej na najbliższą dekadę. Oskarżyciel zażądał ponadto zakazu zbliżania się oskarżonego do głównej pokrzywdzonej i kontaktowania się z nią (12 lat), a także upublicznienia wyroku.

reklama

Sprawa obecnego radnego Olsztyna toczyła się przed ostródzkim sądem za zamkniętymi drzwiami. Małkowski, były prezydent stolicy regionu, odwołany z tej funkcji w wyniku referendum w 2008 roku, został oskarżony o molestowanie urzędniczek i zgwałcenie ciężarnej pracownicy urzędu miasta. Zarzuty o molestowanie przedawniły się jednak w ubiegłym roku.

Wyrok sądu z Ostródy nie jest prawomocny.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

31 KOMENTARZY

31 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Maciej
24 września 2015 20:07

A prawda prawdopodobnie jest taka:kto sieje wiatr ten zbiera burzę !!!

Jacek
22 września 2015 12:27

Tak zwany układ Olsztyński był nawet kiedyś w TV jakiś reportarz. A że on próbował rozwalić ten układ wjedz zapłącił za to. Są takei pwoiedzenia jak SUka nei da pies nei weźmie i daj mi człowieka a znajde na neigo paragraf. Coś w tym jest.

Polecane