5 C
Olsztyn
czwartek, 18 kwietnia, 2024
reklama

Silny wiatr wywrócił dwie żaglówki

WiadomościSilny wiatr wywrócił dwie żaglówki

Gwałtowny wiatr i nagłe opady deszczu mogą spowodować bardzo poważne zagrożenie szczególnie dla osób wypoczywających na wodzie. Do takiej sytuacji doszło na jez. Jeziorak, kiedy silny wiatr doprowadził do wywrócenia na wodzie dwóch żaglówek. Załogom w opałach pomocy udzielały wodny patrol policji wspólnie ze Strażą Pożarną oraz Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

reklama

W sobotę (02.07.2016) około godz. 18:40 iławscy policjanci zostali poinformowani o wywróceniu się jednostki pływającej na jeziorze Jeziorak. Żaglówka znajdowała się na wysokości Półwyspu Indyjskiego.

Na miejsce natychmiast popłynęła łódź policyjna. Okazało się, że 3 osoby z żaglówki znajdują się wodzie. Policjant wspólnie z strażakiem Ochotniczej Straży Pożarnej z Iławy, ratownikami WOPR-u, z których jeden jest także funkcjonariuszem iławskiej policji, podjęli poszkodowanych na pokład swojej łodzi.

reklama

Poszkodowani zostali przetransportowani do brzegu, gdzie przyjechała również karetka pogotowia, która dwie osoby opatrzyła na brzegu, a jedną z nich przetransportowała do szpitala na obserwację.

Funkcjonariusze następnie wrócili po żaglówkę, którą odholowali do brzegu.
Niemal w tym samym czasie wpłynęło kolejne zgłoszenie o wywróconej jednostce, tym razem na wysokości Siemian, pomiędzy Rybackimi Kępami a Lipowym Ostrowem.

Na miejsce natychmiast popłynęła łódka iławskiego WOPR-u. Po dotarciu na miejsce zdarzenia w wodzie znajdowały się dwie osoby, które ratownicy podjęli z wody i przekazali właścicielowi jednostki, który zabezpieczył także jednostkę. Na szczeście nikt z poszkodowanych nie wymagał pomocy medycznej.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia