22 C
Olsztyn
wtorek, 23 lipca, 2024
reklama

Celnicy będą obchodzić swoje święto

OlsztynCelnicy będą obchodzić swoje święto

Centralne obchody Dnia Służby Celnej odbędą się w niedzielę (20.09) w Olsztynie. Ogólnopolskie uroczystości z tej okazji są organizowane w naszym mieście po raz pierwszy. 

reklama

Jak informuje Izba Celna w Olsztynie, obchody rozpocznie (o godz. 10.00) Msza Św. w kościele Służb Mundurowych pod wezwaniem NMP Królowej Polski i Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała w Olsztynie (Kromera 2A). Po niej orkiestra, pododdziały oraz poczty sztandarowe i zaproszeni goście przejdą na rynek Starego Miasta, gdzie o godz. 11 zacznie się uroczysty apel. Wystąpią na nim zaproszeni goście, wręczone zostaną odznaczenia i awanse, odbędzie się także defilada pododdziałów. Swoją obecność potwierdzili już Mateusz Szczurek, minister finansów, wiceminister finansów oraz nadinspektor Jacek Kapica, szef służby celnej.

Po apelu zacznie się piknik rodzinny. – Zaplanowaliśmy pokazy sprawności funkcjonariuszy Służby Celnej, będzie można odwiedzić nasze namioty tematyczne – jeden poświęcony systemom elektronicznym w Służbie Celnej, drugi – zatrzymanym okazom CITES (ginącym gatunkom roślin i zwierząt). Będzie też namiot z atrakcjami dla dzieci, darmowa fotobudka, jak również nieodpłatny poczęstunek z kuchni polowej – zachęca Ryszard Chudy z olsztyńskiej Izby Celnej. Na rynku pojawią się też przewodnicy psów służbowych, którzy opowiedzą, jak szkolone są czworonogi i na czym polega ich praca.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane