fbpx
14 C
Olsztyn
środa, 4 października, 2023
reklama
reklama

Celnicy będą obchodzić swoje święto

OlsztynCelnicy będą obchodzić swoje święto

Centralne obchody Dnia Służby Celnej odbędą się w niedzielę (20.09) w Olsztynie. Ogólnopolskie uroczystości z tej okazji są organizowane w naszym mieście po raz pierwszy. 

reklama

Jak informuje Izba Celna w Olsztynie, obchody rozpocznie (o godz. 10.00) Msza Św. w kościele Służb Mundurowych pod wezwaniem NMP Królowej Polski i Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała w Olsztynie (Kromera 2A). Po niej orkiestra, pododdziały oraz poczty sztandarowe i zaproszeni goście przejdą na rynek Starego Miasta, gdzie o godz. 11 zacznie się uroczysty apel. Wystąpią na nim zaproszeni goście, wręczone zostaną odznaczenia i awanse, odbędzie się także defilada pododdziałów. Swoją obecność potwierdzili już Mateusz Szczurek, minister finansów, wiceminister finansów oraz nadinspektor Jacek Kapica, szef służby celnej.

Po apelu zacznie się piknik rodzinny. – Zaplanowaliśmy pokazy sprawności funkcjonariuszy Służby Celnej, będzie można odwiedzić nasze namioty tematyczne – jeden poświęcony systemom elektronicznym w Służbie Celnej, drugi – zatrzymanym okazom CITES (ginącym gatunkom roślin i zwierząt). Będzie też namiot z atrakcjami dla dzieci, darmowa fotobudka, jak również nieodpłatny poczęstunek z kuchni polowej – zachęca Ryszard Chudy z olsztyńskiej Izby Celnej. Na rynku pojawią się też przewodnicy psów służbowych, którzy opowiedzą, jak szkolone są czworonogi i na czym polega ich praca.

Pamięć i duma: Olsztyn będzie świętował 43 lata od Porozumień Sierpniowych
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia
Pamięć i duma: Olsztyn będzie świętował 43 lata od Porozumień Sierpniowych
Mieszkańcy Warmii i Mazur będą obchodzić Święto Wojska Polskiego
Furia Lidii Staroń. Grozi mediom? Zwierzęta w panice: nieoczekiwany skutek wojskowych ćwiczeń lotniczych Kotowski Skoczył! Zobaczcie jak wygląda prawdziwy spadochroniarz Iwona Arent w skansenie pokazuje dom matki Marcin Kotowski ma poparcie Szymona Hołowni Łukasz Michnik zażartował sobie z ministra Cieszyńskiego? Ignacy Niemczycki jest wściekły na PiS? Oto dlaczego Marcin Kotowski punktuje polityka PiS-u Łukasz Michnik pyta się ministra, czy ten zerwał mu baner Ignacy Niemczycki: ta sytuacja dotyczy wszystkich polskich rolników Po co Marcin Kotowski kandyduje do Sejmu? Marcin Kotowski Zachęca młodych do głosowania Minister Błaszczak popiera Iwonę Arent Gigantyczna wpadka kandydata PiS-u w Olsztynie Iwona Arent na spacerze z psem i kotem Marcin Kotowski punktuje ministra Cieszyńskiego Marcin Kotowski chce walczyć o przyszłość regionu Marcin Kotowski: politycy PiS-u czują się lepsi? Ignacy Niemczycki: mój filmik o S16 wzbudził wiele kontrowersji Odważny jak Łukasz Michnik? Mówi prawdę o Konfederacji