15 C
Olsztyn
piątek, 12 kwietnia, 2024

W Galerii Warmińskiej ruszył sezon wiosenno-letnich wyprzedaży

W butikach Galerii Warmińskiej rozpoczął się długo wyczekiwany i przez klientów, i przez handlowców czas wyprzedaży. Choć potrwa on do końca lata warto już teraz z całą rodziną wybrać się na zakupy, by móc wybierać w pełnym asortymencie ubrań, butów, torebek, a nawet … biżuterii i porcelany.

W Galerii Warmińskiej ruszył sezon wiosenno-letnich wyprzedaży Artykuł sponsorowany, Olsztyn, Wiadomości

Klienci uwielbiają wyprzedaże, bo mogą w tym czasie kupić pełnowartościowy, często upatrzony wcześniej towar w niższej cenie. Ale i handlowcy w tym czasie nie narzekają. “Odkąd rozpoczęliśmy okres wyprzedażowy nasza sprzedaż wzrosła prawie dwukrotnie. Liczba odwiedzających nas klientów nie zwiększyła się znacznie, jednak Ci, którzy nas odwiedzają, zdecydowanie częściej decydują się na zakupy w okazyjnych cenach. Mamy w ofercie buty męskie, damskie i dziecięce, stąd też odwiedzają nas często całe rodziny, które kupują nawet 5-6 par butów na raz” – przyznaje  Bogumiła Jaskulska, kierownik butiku “New Balance” w Galerii Warmińskiej. W podobny sposób z wyprzedaży korzystają klientki “Solara”, które kupują nawet 15-20 sztuk różnych ubrań na raz. “Część naszych klientek czeka na wyprzedaże, jest to dla nich okazja kupienia w wyjątkowych cenach modeli, na które zwróciły uwagę już wcześniej” – tłumaczy Marta Czech z salonu „Solar”.  W Gino Rossi stali klienci w czasie wyprzedaży kupują i po kilka par,  czasem… bez mierzenia!. „Stali klienci od wielu lat  z zaufaniem zakupują kilka modeli, nawet czasem pomijając proces mierzenia, bo zakładają, że raz dobrany rozmiar pozostaje niezmienny. I tak jest” – mówi Dorota Witkiewicz z tego butiku.

Handlowcy z Galerii Warmińskiej zauważyli, że wyprzedaże to nie tylko czas, by kupić sobie modny, wystrzałowy ciuch, hit tego sezonu. Wiele osób w tym czasie kupuje bazowe ubrania swojej garderoby. „W czasie wyprzedaży bywają klienci, którzy kupują kilka takich samych modeli np. spodni, które są w dobrej cenie, by mieć je „na zapas” – mówi Ewelina Lisowska, zastępca kierownika salonu „Medicine”. W salonie LAVARD w czasie wyprzedaży najczęściej kupowane są koszule, marynarki i garnitury.  „Sprzedają się modele od lat cieszące się największym powodzeniem, czyli ciemnogranatowe garnitury i białe koszule, ewentualnie białe koszule z kolorowymi wstawkami” – przyznaje Marcin Dzielski, Marketing Manager.

Także moda sportowa ma swoje „klasyki”, np. w New Balance są to modele POLOPACK i unisex410, w „Solarze” to sukienki z lnu, czy bawełny. „Ale w tym czasie wiele osób kupuje też ubrania na wyjątkowe okazje, np. śluby” – przyznaje Marta Czech. W sklepach z biżuterią także goszczą wyprzedaże, a i tam są „nieśmiertelne” modele, np. w branży jubilerskiej są to tzw. celebrytki. „To bardzo cienki łańcuszek z umieszczonym na nim jednym, dwoma lub trzema przewieszkami np. blaszką, puzzlem, sercem, koniczynką, symbolem nieskończoności, czy krzyżyka” – wyjaśnia Jolanta Sobania z butiku „Julita”.

Oprócz sklepów z ubraniami i butami, czy biżuterią w czasie wyprzedaży warto zajrzeć też do butików z bielizną. „Każdy model dopasowujemy do gustu i potrzeb klientki ale z okazji wyprzedaży przygotowaliśmy specjalną akcję rabatową, która łączy się z wyprzedażą” –  mówi Piotr Tomułowicz z salonu ESOTIQ.

Po udanych zakupach miło jest się zrelaksować przy filiżance dobrej herbaty, którą także w tym czasie możemy kupić w niższej cenie. Dariusz Małas, dyrektor ds. handlu i marketingu marki „Czas na Herbatę” zdradza, że latem największe „wzięcie” maja herbaty czerwona (nazywana “mordercą tłuszczu”) oraz uchodzące za eliksiry młodości herbaty białe. „W czasie wyprzedaży w obniżonych cenach sprzedajemy porcelanę”- przyznał Małas.

Mimo, że wyprzedaże w Galerii Warmińskiej potrwają do końca lata i z każdym tygodniem wysokość obniżek będzie rosła nie warto czekać z zakupami. „Najbardziej popularne rozmiary i fasony szybko znikają więc możemy nie upolować w sierpniu tego, czego chcemy. Warto odwiedzić nas już teraz” – zaprasza dyrektor Galerii Warmińskiej Michał Tur.