12.7 C
Olsztyn
piątek, 24 Maj, 2019
reklama

Jechał pod prąd al. Sikorskiego. Prawie portącił rowerzystę na pasach

Strona główna Wiadomości Jechał pod prąd al. Sikorskiego. Prawie portącił rowerzystę na pasach
reklama

Pijani kierowcy to realne zagrożenie na drogach. Przekonał się o tym rowerzysta, który przejeżdżając przez pasy omal nie został potrącony przez jadącego pod prąd amatora jazdy „na podwójnym gazie”. Nietrzeźwy 54-latek został ujęty przez patrol ochrony. Okazało się, że posiada czynny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj około godziny 22.30 policjanci otrzymali informację, że na al. Sikorskiego patrol ochrony ujął nietrzeźwego kierowcę.

reklama

Na miejscu ustalili, że podczas patrolowania okolic jednego z olsztyńskich hipermarketów ochroniarze zauważyli jadącego „wężykiem” volkswagena. Zaczęli obserwować samochód, który po chwili wyjechał „pod prąd” w ul. Sikorskiego i omal nie potrącił przejeżdżającego przez pasy rowerzysty. Właściciel jednośladu próbował zatrzymać nietrzeźwego kierowcę i uniemożliwić mu dalszą jazdę, jednak ten gwałtownie ruszył i odjechał.

Widząc to, ochroniarze pojechali za volkswagenem. Kiedy pojazd zatrzymał się na światłach postanowili go zatrzymać. Podbiegli do samochodu i wyjęli kluczyki ze stacyjki i wezwali na miejsce policję.

Jak się okazało, Bogdan T. miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto, posiada aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Nietrzeźwi kierowcy to realne zagrożenie na naszych drogach. Bardzo często są sprawcami kolizji oraz wypadków, w tym również śmiertelnych. Warto więc reagować, gdy widzimy, że osoba po alkoholu chce wsiąść „za kółko” oraz informować policję w przypadku, gdy inny kierowca wzbudzi nasze podejrzenia. Dzięki takim zgłoszeniom wielu amatorów jazdy „na podwójnym gazie” zostało wyeliminowanych z ruchu.

reklama
reklama

2 KOMENTARZE

  1. Za takie coś jeśli miał zakaz prowadzenia pojazdów a mimo to po raz kolejny olał prawo powinno się zabierać pojazd, może wtedy nie miał by już do czego wsiąść i w końcu skorzystał by z taksówki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

zobacz również

RABATOL.PL

rekalma