fbpx
-0 C
Olsztyn
sobota, 10 grudnia, 2022
reklama

Wielka kompromitacja? Gwiazdy TVN na Plaży Miejskiej pozostawiły niesmak

OlsztynWielka kompromitacja? Gwiazdy TVN na Plaży Miejskiej pozostawiły niesmak

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Październik to miesiąc świadomości raka piersi. Z tej okazji „Dzień Dobry TVN” wraz z partnerem medycznym rozpoczął ogólnopolską akcję bezpłatnych badań USG piersi. Jako pierwszy z pięciu miast znalazł się Olsztyn. Jak donieśli nam jednak Czytelnicy, zapisy na badania zakończyły się jeszcze… przed ich rozpoczęciem.

reklama

Jak wynika z danych Światowej Organizacji Zdrowia, rak piersi jest najczęściej diagnozowanym u kobiet nowotworem na świecie. Każdego roku rozpoznaje się go u 12 proc. z nich.

Wielka kompromitacja? Gwiazdy TVN na Plaży Miejskiej pozostawiły niesmak zdrowie Olsztyn, Wiadomości

Wobec powyższego stacja TVN w ramach programu „Dzień dobry TVN” wraz z ogólnopolską siecią prywatnych szpitali rozpoczęła kampanię pod hasłem „Pier(w)si się badamy”. Ma ona uświadomić kobietom, jak ważna jest profilaktyka i szybkie wykrycie raka piersi.

reklama

Akcja potrwa cały październik i będzie realizowana w każdą sobotę w innym mieście. Aby poddać się badaniu wystarczy tylko mieć ze sobą dowód osobisty bądź podać numer PESEL.

Wielka kompromitacja? Gwiazdy TVN na Plaży Miejskiej pozostawiły niesmak zdrowie Olsztyn, Wiadomości

Do aktywności w ramach kampanii zachęcały także gwiazdy TVN – Małgorzata Rozenek-Majdan i Krzysztof Skórzyński. Jako pierwszy na liście pięciu miast w minioną sobotę znalazła się stolica Warmii i Mazur. Niestety, jak się okazało wiele chętnych na badanie kobiet musiało odejść „z kwitkiem”. Dlaczego? Jak relacjonowały nam kobiety, wszystkie miejsca były już zajęte przed godziną 8 rano, czyli już nawet przed rozpoczęciem samych badań!

Otwarto pierwszy w regionie oddział geriatryczny
reklama

Wiele osób denerwowało się także z faktu, że nie było jasno wskazanego miejsca, gdzie badania się odbywają. Wprawdzie była podana ulica Jeziorna 8 to, jak się okazało, badania były prowadzone na… ulicy Kapitańskiej 17 B, na przeciwko wypożyczalni sprzętu rekreacyjnego OSiR-u.

Wielka kompromitacja? Gwiazdy TVN na Plaży Miejskiej pozostawiły niesmak zdrowie Olsztyn, Wiadomości

Dokładnie opisał całą sytuację zdenerwowany czytelnik portalu olsztyn.com.pl (pisownia oryginalna):

„W ramach sprostowania akcji Dzień dobry TVN badanie piersi przez kobiety na plaży w Olsztynie w dniu 01.10.2022. Pojechałem z żoną o godzinie 10.00 aby zapisać żonę na bezpłatne badania. Według informacji redaktora Skórzyńskiego każda chętna kobieta może zbadać sobie piersi w godzinach 8.00 do 16.00 wystarczy dowód osobisty lub PESEL. I tu zaczyna się przygoda w podchody. Żeby znaleźć miejsce badań trzeba wejść w rolę Sherlocka Holmes i szukać bacznie miejsca badań. Według opisu ulica Jeziorna 8 Plaża miejska. Szukamy więc z żoną. Na miejscu żadnych banerów i informacji o miejscu badań. Po 45 min szukania znalazłem miejsce badań na ulicy kapitańskiej 17b na przeciwko wypożyczalni sprzętu rekreacyjnego OSiR w Olsztynie. Żona wchodzi i za nią 6 innych kobiet. Na miejscu dowiadują się że zapisy które prowadzi grupa Lux Med zostały już o 7.40 dzisiejszego dnia zamknięte i miejsca brak. Zdziwienie i konsternacja przecież akcja ma trwać od 8 do 16 i każda kobieta mogła się zapisać. A tutaj wystąpił zonk. Dlatego uważam że akcja jest wielka kompromitacją i tylko reklama. A kobietom pozostało tylko umówić się na wizytę u lekarza we własnym zakresie. Przykre!!”

Olsztyn pracuje nad programem refundacji od 2023 r. procedury in vitro

Wydaje się, że akcja zamiast tworzyć dobry PR organizatorom, przyniosła więcej wstydu.

Wielka kompromitacja? Gwiazdy TVN na Plaży Miejskiej pozostawiły niesmak zdrowie Olsztyn, Wiadomości
reklama
reklama
reklama
reklama

9 KOMENTARZY

9 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama