6 C
Olsztyn
sobota, 2 marca, 2024
reklama

OSiR zostanie przekształcony w spółkę miejską?

WiadomościOSiR zostanie przekształcony w spółkę miejską?

Po niedawnej decyzji o likwidacji Działu Sportu, Ośrodek czekają kolejne zmiany. Możliwa jest restrukturyzacja w spółkę miejską.

reklama

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie po niedawnych kontrowersjach związanych z decyzją o likwidacji Działu Sportu, w ramach szukania oszczędności, ponownie wraca na usta mieszkańców. Pisaliśmy o tym tutaj: Ośrodek Sportu likwiduje Dział Sportu. Olsztyn w 2021 roku bez imprez sportowych?. Według informacji podanych przez Wyborczą Olsztyn, miasto zamierza przekształcić OSiR w spółkę miejską:

“W planach mamy przekształcenie OSiR-u w spółkę miejską. To zupełnie zmieni funkcjonowanie tej placówki na rynku. Dotyczy to m.in. zwiększenia prowadzenia działalności komercyjnej. Obecnie trwają związane z tym prace” – powiedział w rozmowie z GW Piotr Grzymowicz.

reklama

Skontaktowaliśmy się z rzeczniczką Urzędu Miasta, by dowiedzieć się czegoś więcej w tej sprawie:

“Analizujemy możliwość i zasadność przekształcenia OSiRu w spółkę. W kilku miastach w Polsce takie rozwiązania funkcjonują, więc mamy możliwość oceny działania takich podmiotów, wyciągnięcia wniosków i określenia czy sprawdzi się to także w naszym mieście”

Restrukturyzacja do miana spółki miejskiej, miałaby pomóc OSiRowi w zarządzaniu nową, zmodernizowaną halą Uranią. Jak donosi Wyborcza, nową Uranią będzie zarządzał komercyjny podmiot, stąd przekształcenie OSiR-u ma pomóc w pozostaniu wobec niego konkurencyjnym.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia