fbpx
-0 C
Olsztyn
wtorek, 29 listopada, 2022

Leonardo da Vinci zostaje w Olsztynie!

Ze względu na liczne prośby zwiedzających, wystawa „Machiny Leonarda da Vinci” w Aura Centrum Olsztyna, została przedłużona do 29 października.

Leonardo da Vinci zostaje w Olsztynie! kultura Artykuł sponsorowany, TOP, Wiadomości

To ostatnia okazja aby własnoręcznie wypróbować jak działają wynalazki prawdziwego człowieka renesansu, oraz podziwiać jego dzieła malarskie takie jak m.in.: „Mona Lisa”, „Dama z Gronostajem” czy „Ostatnia Wieczerza”. Wystawa twórczości Leonarda da Vinci, która gościła w wielu ośrodkach kultury w Europie, to prawdziwa atrakcja dla dorosłych i dzieci. Dzięki dynamicznej i interaktywnej formule ma wyjątkowy charakter edukacyjny i sprawia, że odkrywanie historii oraz dorobku kultury, sztuki i nauki nie jest nudne. Wiernie odtworzone modele, wykonane przez wykwalifikowanych włoskich rzemieślników na podstawie oryginalnych szkiców i projektów Leonarda, a także reprodukcje dzieł malarskich słynnego artysty naprawdę zachwycają oko i budzą podziw nad fenomenem intelektualnym tego wszechstronnego człowieka.Ekspozycja, gdziekolwiek się pojawiła, biła rekordy frekwencji, nie inaczej jest w Aura Centrum Olsztyna. Wielu mieszkańców naszego miasta ze względu na okres wakacyjny nie zdążyło odwiedzić wystawy, dlatego organizatorzy zdecydowali o przedłużeniu ekspozycji, aby każdy miał okazję do podziwiania twórczości Leonarda da Vinci.

Będzie świątecznie na Starym Mieście? Planowany jest Kiermasz

Wystawa jest czynna od poniedziałku do soboty oraz w niedziele handlowe w godz. 10-20 i będzie prezentowana do 29 października na poziomie +1 galerii.

Leonardo da Vinci zostaje w Olsztynie! kultura Artykuł sponsorowany, TOP, Wiadomości