fbpx
-0 C
Olsztyn
wtorek, 29 listopada, 2022

Radio Olsztyn zaprasza mieszkańców na dzień otwarty

Radio Olsztyn świętuje w tym roku jubileusz 70-lecia istnienia. Po Urodzinowym Tygodniu z Kulturą, podczas którego dziennikarze spotykali się ze słuchaczami w instytucjach kultury, nadszedł czas na spotkanie w siedzibie Rozgłośni.

2 października Radio Olsztyn organizuje dzień otwarty i zaprasza do siebie wszystkich słuchaczy, którzy chcą na własne oczy przekonać się jak na co dzień funkcjonuje radio, co skrywa budynek przy Radiowej 24 i jak wyglądają dziennikarze, których znają ze słyszenia.

Atrakcji nie zabraknie! Słuchacze będą mogli samodzielnie nagrać życzenia i pozdrowienia na radiowym sprzęcie, zwiedzić wystawę dawnych radioodbiorników i nowoczesny wóz transmisyjny, a także poznać kulisy pracy w archiwum i ProStudiu – czyli miejscach, do których dostęp mają nieliczni. Będzie też czas na naukę podczas warsztatów medialnych. Aktywność słuchaczy radiowcy nagrodzą upominkami.

Na zakończenie dnia otwartego w radiowym ogrodzie zakopana zostanie kapsuła czasu. Co się w niej znajdzie? Odwiedźcie Radio Olsztyn 2 października, w godzinach 10.00-13.00, a przekonacie się sami.