fbpx
-0 C
Olsztyn
sobota, 10 grudnia, 2022
reklama

Ciężarówka przejechała leżącego na jezdni pieszego. Kierowca nie czuje się winny?

IławaCiężarówka przejechała leżącego na jezdni pieszego. Kierowca nie czuje się winny?

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Prokuratura prowadzi postępowanie w sprawie przejechania pieszego leżącego na jezdni. Kierowcy postawiono zarzuty, ten nie przyznaje się do winy.

Ciężarówka przejechała po pieszym

reklama

Do wypadku doszło we wtorek 20 września przy ulicy Iławskiej w Suszu, po zapadnięciu zmroku, w trudnych, deszczowych warunkach. Po leżącym na jezdni pieszym przejechała ciężarówka. Kierowca odjechał z miejsca wypadku, jednak udało się ustalić jego tożsamość.
Sprawę prowadzi Prokuratura Rejonowa w Iławie, która postawiła kierowcy ciężarówki zarzut spowodowania wypadku, w którym poszkodowany doznał ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Mężczyzna nie przyznał się do winy.


– Kierującemu zespołem pojazdów ciężarowych przedstawiono zarzut z art. 177 par. 2 Kodeksu karnego, to jest spowodowania wypadku, którego skutkiem był ciężki uszczerbek na zdrowiu pokrzywdzonego. Mężczyzna ten nie przyznał się do winy, złożył wyjaśnienia. Mogę potwierdzić, że ciężarówka przejechała po pieszym, który leżał na jezdni – powiedział cytowany przez portal infoilawa.pl Prokurator Rejonowy w Iławie Jan Wierzbicki.

34-latek zgasił swoim autem światło na ul. Sielskiej. Nagranie ITS

Trwają ustalenia śledczych w sprawie przejechania pieszego przez ciężarówkę

reklama

Śledczy ustalili już, że kierujący ciężarówką w momencie zdarzenia był trzeźwy. Nie są jeszcze znane wyniki badania na obecność alkoholu, przeprowadzonego u poszkodowanego.


Prokuratura prowadzi dalsze działania wyjaśniające sytuację, ponieważ kodeks karny poza odpowiedzialnością za spowodowanie wypadku komunikacyjnego przewiduje także kary za ucieczkę z miejsca zdarzenia i nieudzielenie pomocy rannemu. Nie wiadomo więc, czy do zarzutu dotyczącego spowodowania wypadku nie dołączą kolejne, jednak to będzie zależało od zgromadzonego materiału dowodowego. Możliwe bowiem, że kierowca ciężarówki nie zbiegł z miejsca wypadku, pozostawiając rannego bez pomocy, ale odjechał, nie mając świadomości, że takie zdarzenie miało miejsce.

reklama

Kodeks karny za spowodowanie wypadku, w wyniku którego ktoś zginie lub dozna ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, przewiduje karę od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Mężczyzna wpadł pod walec drogowy

źródło: infoilawa.pl

reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama