8 C
Olsztyn
sobota, 1 października, 2022
reklama

4 sposoby, by zachęcić dziecko do prac manualnych

Materiał partnera4 sposoby, by zachęcić dziecko do prac manualnych
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Zajęcia manualne są niezwykle ważne w rozwoju dzieci, ponieważ pomagają im ćwiczyć precyzję i koncentrację. Są także nieodłącznym elementem dorastania, umożliwiającym maluchom prawidłowy rozwój. Niestety, w dzisiejszych czasach coraz trudniej zachęcić dzieci do rysowania czy lepienia z plasteliny, a przyczyną tego jest ogromna ilość technologicznych nowinek, które wciągają dzieci. Dlatego zadaniem rodziców jest zaproponowanie swoim pociechom ciekawych i rozwijających zabaw, które skutecznie odciągną je od komputera. Oto kilka inspiracji.

Kreda w formie sprayu

reklama

Malowanie kredą po chodniku czy pobliskim murku to wspomnienie z dzieciństwa niemal każdego z nas. Kreda to także nieodłączny element wielu zabaw, takich jak gra w klasy czy podchody. Niemniej jednak, by w dzisiejszych czasach zainteresować dzieciaki, czasem trzeba zaproponować im coś zupełnie nowego. Do tego celu doskonale nada się kreda w sprayu od firmy Tuban. Produkt jest dostępny w czterech neonowych kolorach, które z pewnością pobudzą kreatywność Waszego dziecka. Można rozpylać ją nie tylko na asfalcie, ale także na szkle, drewnie, a nawet trawie. Nie musicie martwić się także o brak miejsca do malowania. Kreda w sprayu łatwo zmywa się za pomocą wody lub deszczu, więc Wasze dziecko będzie z łatwością mogło od nowa realizować swe twórcze pomysły.

Kolorowe pianki do kąpieli

Nawet proste, codzienne czynności mogą być znakomitym pretekstem do kreatywnej zabawy. Aby codzienna kąpiel Twojego dziecka była magiczna, wypróbuj kolorowe Tubi pianki kreatywne oferowane przez firmę Tuban. Wystarczy wstrząsnąć i nałożyć odrobinę tego produktu na dłonie, by móc malować palcami po wszystkich zmywalnych powierzchniach, takich jak brzeg wanny czy okalające ją płytki. Z pianki można tworzyć także puchate i kolorowe kształty. Co ważne, jest ona bezpieczna dla delikatnej skóry dziecka i ma właściwości emoliencyjne, więc z powodzeniem może być stosowana co codziennych kąpieli. Taka zabawa sprawi, że już nigdy nie będzie trzeba namawiać malucha do wskoczenia do wanny!

Zestaw do tworzenia slime’a

reklama

Obecnie nawet dzieciaki śledzą swoich ulubionych twórców w Internecie. Ważne jednak, aby wirtualny świat nie przesłonił im codziennego życia. Sposoby na tworzenie przeróżnych slime’ów to jedne z najchętniej oglądanych przez dzieci filmików w sieci, dlatego warto zachęcić je do samodzielnego wykonania takiego glutka w domu. W tym celu można kupić wszystkie składniki osobno lub zapatrzeć się w gotowy zestaw, w którym znajdziemy klej PVA, aktywator, barwnik oraz dodatki. Samodzielnie zrobionego slime’a można później ugniatać, rozciągać czy tworzyć z niego bańki, a fakt, że został wykonany w domu, sprawi, że będzie przynosiło to jeszcze większą frajdę. Zarówno gotowe Slime’y, jak i składniki do ich stworzenia znajdziecie na stronie https://tuban.pl/kategoria-produktu/slime/.

Samodzielne wykonanie zielnika

Jesień to doskonała pora na wykonanie zielnika. Oczywiście liście czy kwiaty do takiego albumu trzeba najpierw zebrać, jest to więc doskonały pretekst do wyjścia z domu. Jeśli Twoje dziecko woli grę na komputerze od spaceru, to warto wyznaczyć mu zadanie, takie jak odszukanie najładniejszych roślin czy odnalezienie wybranych przez Was wcześniej okazów z encyklopedii. To zdecydowanie uatrakcyjni dziecku wyjście, a także zwróci jego uwagę na otaczającą je przyrodę. Potem zebrane skarby trzeba będzie jeszcze staranie powklejać do przygotowanego albumu lub zeszytu i oczywiście opisać. Z pewnością Wasz maluch będzie dumny z tego, że samodzielnie stworzył zielnik lub album liści i z chęcią opowie kolegom o tym, gdzie znalazł poszczególne rośliny.

reklama

To tylko część pomysłów na to, jak zachęcić dzieci do rozwijania swojej kreatywności. Czasem trudno jest zainteresować malucha czymś innym niż grą czy bajką, ale nie jest to niemożliwe Rozwijanie umiejętności manualnych u dzieci i poświęcanie im czasu to najlepsza inwestycja w ich przyszłość. Więcej pomysłów i kreatywnych zestawów znajdziecie na stronie https://tuban.pl/.

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama