3 C
Olsztyn
wtorek, 23 kwietnia, 2024
reklama

Ruszył ponowny proces w sprawie Jacka W. oskarżonego o zabójstwo

OlsztynRuszył ponowny proces w sprawie Jacka W. oskarżonego o zabójstwo

Przed Sądem Okręgowym w Olsztynie rozpoczął się ponowny proces Jacka W., który jest oskarżony o udział w porwaniu oraz zabójstwo Tomasza S. ponad 20 lat temu. Jacek W. został kilkanaście lat temu prawomocnie skazany na karę dożywotniego więzienia.

reklama

Prokurator oskarżył Jacka W. o to, że wraz z innymi osobami brał udział w porwaniu Tomasza S., stosując wobec niego groźby i przemoc, w celu zmuszenia go do przyznania się do udziału w zamachu bombowym na Krzysztofa A. Ponadto oskarżony jest o dokonanie zabójstwa Tomasza S. poprzez oddanie w jego kierunku przynajmniej jednego strzału z broni palnej, który spowodował jego śmierć, a także o ukrycie jego zwłok.

W pierwszym dniu procesu oskarżony złożył obszerne wyjaśnienia, podczas których kwestionował swoje sprawstwo w czynach zarzucanych mu przez akt oskarżenia. Proces będzie kontynuowany w kolejnych dniach.

reklama

Jacek W. został kilkanaście lat temu skazany przez Sąd Okręgowy w Suwałkach na karę dożywotniego więzienia za zabójstwo Tomasza S. Niedawno Sąd Okręgowy w Olsztynie uznał Jacka W. za winnego porwania Tomasza S. i skazał go na karę 10 lat pozbawienia wolności, ale jednocześnie uniewinnił go od zarzutu zabójstwa. Jednakże Sąd Apelacyjny w Białymstoku uchylił wyrok Sądu Okręgowego w Olsztynie i przekazał sprawę do ponownego rozpoznania.

Aktualnie Jacek W. jest tymczasowo aresztowany do sprawy nadzorowanej przez Pomorski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Gdańsku.

Źródło: PAP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Lolo
22 września 2022 13:36

Git człowiek

Polecane
Ogłoszenia