19 C
Olsztyn
piątek, 14 czerwca, 2024
reklama

Podczas Mistrzostw Świata najliczniejsza była polska reprezentacja, a w jej składzie ośmioro olsztynian

OlsztynPodczas Mistrzostw Świata najliczniejsza była polska reprezentacja, a w jej składzie ośmioro...

Olsztyńskie kajakarstwo to nie tylko zdolni juniorzy i seniorzy, ale także weterani. We wtorek (20 września) w ratuszu podsumowane zostały ostatnie starty doświadczonych zawodniczek i zawodników.

reklama

Kajakarze reprezentujący Olsztyński Klub Sportów Wodnych odnoszą sukcesy nie tylko w zmaganiach krajowych. To także niemałe osiągnięcia w rywalizacji o międzynarodowym charakterze.

– Podziwiam Państwa zaangażowanie i wyniki, jakie są Państwa udziałem – powiedział podczas spotkania prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. – Udowadniacie, że kariera może trwać długie lata. Dziękuję za wszystko, co robicie dla promocji naszego miasta.

reklama

Spotkanie w ratuszu było okazją do wspomnienia minionych zawodów. Olsztynianie przywieźli z nich mnóstwo medali.

Podczas Mistrzostw Świata Masters w Sprincie Kajakowym, które zostały rozegrane w połowie sierpnia w Bydgoszczy rywalizowało około 300 zawodników. Najliczniejsza była polska reprezentacja, a w jej skład weszło ośmioro olsztynian. Zdobyli łącznie 13 medali – po trzy złote i srebrne oraz siedem brązowych.

– Po tym, jak trenowałam kajakarstwo w Warszawie, miałam 20-letnią przerwę – mówi Irena Serowik, która z mistrzostw świata przywiozła trzy medale, a z mistrzostw Polski kolejnych sześć. – Teraz ponownie trenuję, jestem na wodzie praktycznie codziennie. Bardzo ważne jest wsparcie grupy, bez tego pewnie byłoby trudno.

reklama

Na początku września olsztynianie rywalizowali natomiast w XXV Mistrzostwach Polski Mastersów w Sprincie Kajakowym. W zawodach wystartowało ok. 170 zawodników z 45 klubów, w tym 10 reprezentantów OKSW. Zdobyli łącznie 25 medali – 13 złotych, dziewięć srebrnych i 3 brązowe).

źródło: UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane