9 C
Olsztyn
środa, 28 września, 2022
reklama

Dramat w olsztyńskim szpitalu. Zmarł noworodek, matka w zaawansowanej ciąży była pod wpływem środków odurzających

OlsztynDramat w olsztyńskim szpitalu. Zmarł noworodek, matka w zaawansowanej ciąży była pod...
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Policja bada sprawę nieumyślnego spowodowania śmierci noworodka, którego matka była pod wpływem silnych środków odurzających.

Dramat w olsztyńskim szpitalu

reklama

Tragedia rozegrała się w poniedziałek 12 września w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Olsztynie. To właśnie tam trafiła młoda kobieta w zaawansowanej ciąży. Miała drgawki, serce ledwo biło. Okazało się, że jest pod wpływem silnych środków odurzających.

Lekarze wprowadzili procedurę szybkiego reagowania – niezwłocznie wykonano cięcie cesarskie. Po 7 minutach od przyjęcia ciężarnej na oddział noworodek był już na świecie. Niestety, nie przeżył.

reklama

– Pomimo natychmiastowego wykonania cięcia cesarskiego urodziliśmy dziecko bez cech życia, po reanimacji – z cechami życia, ale niestety po 24 godzinach zmarło – powiedział TVP3 Olsztyn ordynator oddziału położniczo-ginekologicznego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie dr hab. Tomasz Waśniewski

Kolejne sukcesy zespołu specjalistów z Kliniki Chirurgii Głowy i Szyi Dzieci i Młodzieży Szpitala Dziecięcego w Olsztynie

Kobietę udało się uratować, trafiła na oddział intensywnej opieki medycznej. W jej krwi wykryto silne środki odurzające.

Policja prowadzi czynności w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci

reklama

Sprawie przygląda się teraz policja.

– W tej sprawie przyjęto zawiadomienie – potwierdził rzecznik olsztyńskiej policji kom. Rafał Prokopczyk. – Czynności prowadzone są w kierunku art. 155 kodeksu wykroczeń, w którym mowa jest o nieumyślnym spowodowaniu śmierci.

Kodeks wykroczeń przewiduje za to karę od 3 do 5 miesięcy pozbawienia wolności.

Lekarze dostrzegają problem z używkami wśród ciężarnych

Choć ciężarne pod wpływem narkotyków nie zdarzają się często, lekarze podkreślają, że wszelkie używki stanowią ogromny problem.

– Stany upojenia alkoholowego zdarzają nam się niemal w każdym tygodniu. Wielką plagą jest nikotynizm i palenie papierosów – zaznacza dr Waśniewski.

Jest porozumienie lekarzy i dyrekcji ws. oddziału psychiatrii dziecięcej w Olsztynie

Warto wspomnieć, że w takich przypadkach substancji toksycznych we krwi dziecka jest znacznie więcej niż u matki.

Specjaliści podkreślają też, że kobiety zazwyczaj uzależniają się szybciej niż mężczyźni. To z kolei prowadzi do zaburzeń w sferze najbardziej podstawowych instynktów. Jak wyjaśnia dyrektor Miejskiego Zespołu Profilaktyki i Terapii Uzależnień Błażej Gawroński, przez uzależnienie mogą być zaburzane instynkt życia i instynkt macierzyński, decydujące o przeżyciu człowieka.

Kobieta w stanie dobrym nadal przebywa w szpitalu. Z nieoficjalnych informacji wynika, że ma jeszcze dwoje dzieci.

źródło: TVP 3 Olsztyn

reklama
reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama