10 C
Olsztyn
poniedziałek, 3 października, 2022
reklama

Próba zabójstwa przez podpalenie przy ul. Poprzecznej w Olsztynie

OlsztynPróba zabójstwa przez podpalenie przy ul. Poprzecznej w Olsztynie
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Do Sądu Okręgowego w Olsztynie wpłynął akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie skarżonemu o podpalenie przyczepy kempingowej, w której znajdowała się kobieta. Proces w sprawie próby zabójstwa rozpocznie się 15 grudnia – podał w czwartek rzecznik sądu Adam Barczak.

reklama

Jak podał w komunikacie sędzia Barczak, Prokuratura Okręgowa w Olsztynie 31 sierpnia skierowała do Sądu Okręgowego w Olsztynie akt oskarżenia przeciwko Cezarowi G. oskarżonemu o próbę zabójstwa kobiety.

Prokuratura ustaliła, że 5 sierpnia ub. roku przy ul. Poprzecznej w Olsztynie. Cezary G. feralnego dnia wraz z kilkoma znajomymi pili alkohol. W pewnym momencie pomiędzy oskarżonym a kobietą doszło do kłótni.

reklama

Gdy w godzinach wieczornych pokrzywdzona poszła spać do swojej przyczepy kempingowej, Cezary G. miał wówczas podłożyć pod podłogą przyczepy worek z brykietem, a następnie go zapalić. Tym sposobem oskarżony podpalił przyczepę, wiedząc, że znajduje się w niej kobieta, która położyła się spać.

Tarzał się w ognisku, ciężko poparzony trafił do szpitala

W ocenie prokuratora, do zabójstwa kobiety nie doszło tylko z uwagi na interwencję innych osób, które w porę wydostały pokrzywdzoną z płonącej przyczepy. Cezary G. przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się jedynie do podpalenia przyczepy kempingowej.

reklama

Zaprzeczył, że miał świadomość, iż w środku znajduje się pokrzywdzona. 

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama