1 C
Olsztyn
wtorek, 23 kwietnia, 2024
reklama

Jak wygląd ich szkolenie? Owczarek belgijski EDO na co dzień zajmuje się wykrywaniem materiałów wybuchowych i broni

WiadomościJak wygląd ich szkolenie? Owczarek belgijski EDO na co dzień zajmuje się...

Szkolenie psów służbowych w Placówce Straży Granicznej Barcianach. Owczarki belgijskie po raz kolejny pokazały swoje umiejętności.

reklama

W piątek psy służbowe z Barcian doskonaliły swoje umiejętności, wykorzystywane w codziennej służbie. Mł. chor. SG Sebastian Burbo ćwiczył razem z EDO, swoim podopiecznym, który na co dzień zajmuje się wykrywaniem materiałów wybuchowych i broni. Razem w duecie od 4 lat.

Natomiast sierż. SG Piotr Pierożek z IRMĄ doskonalili umiejętności szukania narkotyków. Ważnym elementem szkolenia była tresura i posłuszeństwo czworonożnego przyjaciela. W zespole od stycznia 2022 roku. Wcześniej przeszli szkolenie w Lubaniu, a teraz od dwóch miesięcy działają w ochronie zewnętrznej granicy UE.

reklama

Po szkoleniu przewodnicy z podopiecznymi udali się do domów na odpoczynek.

Psy, których w Warmińsko–Mazurskim Oddziale Straży Granicznej jest 32, muszą mieć odpowiednie predyspozycje i posiadają różne specjalności. Szkolenia odbywają się w terenie, na przejściach granicznych, na zielonej granicy i na placówkach. W-MOSG posiada 7 psów tropiących, 8 do wykrywania narkotyków, 13 do wyszukiwania materiałów wybuchowych i broni oraz 4 patrolowo-obronne.

Wyniki naszych podopiecznych, czworonożnych przyjaciół nie byłyby możliwe, gdyby nie ich „panowie” – przewodnicy psów służbowych. To oni ich szkolą, kierują ich pracą i wspierają podczas różnych działań.

reklama

źródło: SG

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia