14 C
Olsztyn
poniedziałek, 26 września, 2022
reklama

Mieszkanka gminy Barczewo pod Olsztynem zbiedniała o 210 tys. zł przez pokusę

OlsztynMieszkanka gminy Barczewo pod Olsztynem zbiedniała o 210 tys. zł przez pokusę
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Mieszkanka gminy Barczewo pod Olsztynem zainstalowała tzw. zdalny pulpit, dzięki któremu oszuści ukradli z jej konta 210 tys. zł – poinformowała w czwartek policja.

reklama

Olsztyńska policja podała, że 47-letnią mieszkankę gminy Barczewo skusiła reklama szybkiej i opłacalnej inwestycji, którą zobaczyła w mediach społecznościowych.

„Kliknęła link i wypełniła formularz, skontaktował się z nią mężczyzna z obcym akcentem, który podał się za +maklera+” – powiedział oficer prasowy policji w Olsztynie Rafał Prokopczyk. Dodał, że fałszywy makler krok po kroku tłumaczył kobiecie, jak ma postępować, aby rozpocząć skuteczne inwestowanie. 47-latka posłusznie wykonywała polecenia oszusta: założyła konto na portalu inwestycyjnym, zainstalowała tzw. aplikację zdalnego pulpitu, a przy okazji udostępniała oszustowi niezbędne informacje, służące do logowania się na konto bankowe. Przesłała mu też zdjęcia dokumentów tożsamości.

Małpia ospa na Warmii i Mazurach. Rośnie liczba zakażonych
reklama

Po podaniu niezbędnych dla oszusta danych z konta 47-latki zniknęło 210 tys. zł.

„Oczywiście kontakt z rzekomym maklerem się urwał” – podał Prokopczyk.

reklama

Policja prosi o zachowanie szczególnej ostrożności i zdrowego rozsądku w podejmowaniu decyzji o inwestowaniu przez internet. „Każdą prośbę o przekazanie tzw. danych wrażliwych należy traktować jako próbę potencjalnego oszustwa. Jedyną słuszną decyzją w takim przypadku jest przerwanie połączenia i skontaktowanie się ze swoim bankiem lub o niebezpieczeństwie poinformować operatora numeru alarmowego 112” – podał Prokopczyk.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
reklama
×