2 C
Olsztyn
poniedziałek, 11 grudnia, 2023
reklama
reklama

W olsztyńskiej izbie wytrzeźwień zgonów było znacznie więcej. Nowe informacje

OlsztynW olsztyńskiej izbie wytrzeźwień zgonów było znacznie więcej. Nowe informacje

Otrzymaliśmy nowe informacje z Prokuratury Okręgowej w Olsztynie w sprawie tajemniczych zgonów w olsztyńskiej izbie wytrzeźwień.

reklama

Mężczyzna zmarł w izbie wytrzeźwień

Niedawno pisaliśmy o tajemniczym zgonie w izbie wytrzeźwień w Olsztynie. 20 sierpnia trafił tam 42-letni mężczyzna. Niestety, już stamtąd nie wyszedł. Sprawą zainteresowała się policja, która następnie przekazała dokumentację prokuraturze.

Trwa śledztwo w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci.

reklama

To nie pierwsza taka sytuacja

W lutym zeszłego roku w Ambulatorium dla Nietrzeźwych w Olsztynie doszło do takiej samej tragedii. Przypomniała nam o niej jedna z naszych czytelniczek.

20 lutego 2021 roku nagle zmarł 53-letni Tomasz P. W tej sprawie prokuratura również prowadziła postępowanie, powołano biegłego z zakresu medycyny sądowej, aby wyjaśnić okoliczności i przyczynę śmierci mężczyzny.

reklama

Prokuratura przekazała nam informacje

Oba postępowania objęła Prokuratura Rejonowa Olsztyn – Południe w Olsztynie. Zapytaliśmy o dalszy ciąg tych spraw.

Prokuratura Okręgowa w Olsztynie poinformowała nas, że w sprawie Tomasza P., który zmarł 20 lutego 2021 roku, śledztwo prowadzone w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci zostało umorzone wobec stwierdzenia, że takiego czynu nie popełniono. Biegły z zakresu medycyny sądowej w swojej opinii za bezpośrednią przyczynę zgonu uznał ostrą niewydolność krążeniowo-oddechową w przebiegu zatrucia alkoholem. To postanowienie jest prawomocne.

Śledztwo w sprawie śmierci 42-letniego mężczyzny, zmarłego 20 sierpnia bieżącego roku, wszczęto 25 sierpnia, po otwarciu i oględzinach zwłok przez biegłego 23 sierpnia. Pobrano krew i mocz w celu przeprowadzenia badań na zawartość alkoholu. Aktualnie prokuratura czeka na wyniki badań oraz opinię biegłego.

Dochodzi do zgonów każdego roku?

Poprosiliśmy Dyrektora Miejskiego Zespołu Profilaktyki i Terapii Uzależnień o informację, czy takie sytuacje się zdarzają częściej. Jak się okazuje w tym roku zmarła jedna osoba. W 2021 dwie, tak samo w 2019. Czyli według danych przekazanych przez jednostkę miejską wynika, że na przestrzeni 4 ostatnich lat w ambulatorium zmarło, aż 5 osób.

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama

3 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
babcia
20 września 2022 10:26

Toż to umieralnia a nie wytrzeźwiałka.

Iwona
12 września 2022 22:22

Faktycznie, szok że alkoholicy potrafią się zapić na śmierć… Kto by pomyślał…. 🤦‍♀️

Polecane
Ogłoszenia