fbpx
5 C
Olsztyn
piątek, 7 października, 2022
reklama

W olsztyńskiej izbie wytrzeźwień zgonów było znacznie więcej. Nowe informacje

OlsztynW olsztyńskiej izbie wytrzeźwień zgonów było znacznie więcej. Nowe informacje
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Otrzymaliśmy nowe informacje z Prokuratury Okręgowej w Olsztynie w sprawie tajemniczych zgonów w olsztyńskiej izbie wytrzeźwień.

Mężczyzna zmarł w izbie wytrzeźwień

reklama

Niedawno pisaliśmy o tajemniczym zgonie w izbie wytrzeźwień w Olsztynie. 20 sierpnia trafił tam 42-letni mężczyzna. Niestety, już stamtąd nie wyszedł. Sprawą zainteresowała się policja, która następnie przekazała dokumentację prokuraturze.

Trwa śledztwo w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci.

To nie pierwsza taka sytuacja

reklama

W lutym zeszłego roku w Ambulatorium dla Nietrzeźwych w Olsztynie doszło do takiej samej tragedii. Przypomniała nam o niej jedna z naszych czytelniczek.

20 lutego 2021 roku nagle zmarł 53-letni Tomasz P. W tej sprawie prokuratura również prowadziła postępowanie, powołano biegłego z zakresu medycyny sądowej, aby wyjaśnić okoliczności i przyczynę śmierci mężczyzny.

Prokuratura przekazała nam informacje

reklama

Oba postępowania objęła Prokuratura Rejonowa Olsztyn – Południe w Olsztynie. Zapytaliśmy o dalszy ciąg tych spraw.

Babcia na niezłej bani opiekowała się wnukiem. Sprawa trafiła do Sądu w Olsztynie

Prokuratura Okręgowa w Olsztynie poinformowała nas, że w sprawie Tomasza P., który zmarł 20 lutego 2021 roku, śledztwo prowadzone w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci zostało umorzone wobec stwierdzenia, że takiego czynu nie popełniono. Biegły z zakresu medycyny sądowej w swojej opinii za bezpośrednią przyczynę zgonu uznał ostrą niewydolność krążeniowo-oddechową w przebiegu zatrucia alkoholem. To postanowienie jest prawomocne.

Śledztwo w sprawie śmierci 42-letniego mężczyzny, zmarłego 20 sierpnia bieżącego roku, wszczęto 25 sierpnia, po otwarciu i oględzinach zwłok przez biegłego 23 sierpnia. Pobrano krew i mocz w celu przeprowadzenia badań na zawartość alkoholu. Aktualnie prokuratura czeka na wyniki badań oraz opinię biegłego.

Dochodzi do zgonów każdego roku?

Poprosiliśmy Dyrektora Miejskiego Zespołu Profilaktyki i Terapii Uzależnień o informację, czy takie sytuacje się zdarzają częściej. Jak się okazuje w tym roku zmarła jedna osoba. W 2021 dwie, tak samo w 2019. Czyli według danych przekazanych przez jednostkę miejską wynika, że na przestrzeni 4 ostatnich lat w ambulatorium zmarło, aż 5 osób.

Celebrowały nowy rok szkolny z alkoholem. 16-latki wybrały sobie miejsce tuż pod oknami Straży Miejskiej
reklama
reklama
reklama
reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama