16 C
Olsztyn
sobota, 25 maja, 2024
reklama

Tajemniczy zgon na izbie wytrzeźwień w Olsztynie

OlsztynTajemniczy zgon na izbie wytrzeźwień w Olsztynie

Ambulatorium dla Nietrzeźwych w Olsztynie zna wiele osób. Trafienie tutaj nie przynosi chluby.

reklama

Izba Wytrzeźwień przy ul. Metalowej w Olsztynie nazywana jest potocznie “wytrzeźwiałką”. Niektórzy określają ją mianem najdroższego hotelu w Olsztynie. Doprowadzane są tutaj osoby będące w stanie nietrzeźwości. Najczęściej przez policję, mogą być umieszczane na czas niezbędny do wytrzeźwienia. Jak czytamy na Wikipedii: “Instytucja izby wytrzeźwień powstała w Polsce w maju 1956 r. Od 1999 r. izby wytrzeźwień mogą być prowadzone przez organy samorządu terytorialnego”. Tak też jest w Olsztynie. Ambulatorium podlega pod Miejski Zespół Profilaktyki i Terapii Uzależnień.

Ruch na ul. Metalowej jest spory. W 2019 r. przyjęto 4606 osób. Tu można wyszczególnić, że 675 przyjęć to były kobiety, a prawie połowa (2155 osób) to bezdomni. W kolejnych latach odnotowano spadek. Rok 2020 – 3883, a 2021 –  3313 przyjęć. Średnia z trzech lat to prawie 11 osób dziennie!

reklama

Co ciekawe średnia wieku trzeźwiejących w ambulatorium jest w przedziale 35-40 lat. Urzędnicy chwalą się, że od 2019 roku nie przyjęto żadnej osoby nieletniej.

24 godziny na dobę w obiekcie musi dyżurować lekarz. Dane z maja 2022 roku wykazują, że jest zatrudnionych tam 16 osób. Za pobyt osoba doprowadzona musi zapłacić 320 zł za dobę.

Pomimo wyspecjalizowanego personelu doszło tu parę dni temu do tragedii. W sobotę 20 sierpnia do
Ambulatorium dla Nietrzeźwych w Olsztynie trafił mężczyzna z uwagi na stan nietrzeźwości. Posiadał przy sobie dowód osobisty i znana jest jego tożsamość. Niestety nie wyszedł już z Izby Wytrzeźwień żywy.

reklama

Sprawą zajęła się olsztyńska policja, która przekazała dokumentację dla prokuratury. Wszczęto postepowanie w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci. “W toku przedmiotowego postępowania przesłuchano świadków, nie przedstawiono nikomu zarzutów, przeprowadzono sekcję zwłok denata.
Postępowanie jest w toku, trwają czynności procesowe, mające na celu ustalenie okoliczności i przyczyny śmierci mężczyzny” – uzyskaliśmy odpowiedź od Prokuratury Okręgowej w Olsztynie.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

4 KOMENTARZY

4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Lubudubu
25 sierpnia 2022 21:26

1.artykul który nic nie wnosi
2. “Urzędnicy chwalą się że nie przyjęli osób nieletnich” przecież przepisy nie dopuszczają takiej możliwości więc czym tu się chwalić?

qqwqqqwqqqqq
25 sierpnia 2022 15:59

“na izbie” ? NA DACHU?

zwolnijcie tych stażystów analfabetów!

Polecane
Ogłoszenia