2 C
Olsztyn
środa, 22 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Tajemniczy zgon na izbie wytrzeźwień w Olsztynie

OlsztynTajemniczy zgon na izbie wytrzeźwień w Olsztynie

Ambulatorium dla Nietrzeźwych w Olsztynie zna wiele osób. Trafienie tutaj nie przynosi chluby.

reklama

Izba Wytrzeźwień przy ul. Metalowej w Olsztynie nazywana jest potocznie „wytrzeźwiałką”. Niektórzy określają ją mianem najdroższego hotelu w Olsztynie. Doprowadzane są tutaj osoby będące w stanie nietrzeźwości. Najczęściej przez policję, mogą być umieszczane na czas niezbędny do wytrzeźwienia. Jak czytamy na Wikipedii: „Instytucja izby wytrzeźwień powstała w Polsce w maju 1956 r. Od 1999 r. izby wytrzeźwień mogą być prowadzone przez organy samorządu terytorialnego”. Tak też jest w Olsztynie. Ambulatorium podlega pod Miejski Zespół Profilaktyki i Terapii Uzależnień.

Ruch na ul. Metalowej jest spory. W 2019 r. przyjęto 4606 osób. Tu można wyszczególnić, że 675 przyjęć to były kobiety, a prawie połowa (2155 osób) to bezdomni. W kolejnych latach odnotowano spadek. Rok 2020 – 3883, a 2021 –  3313 przyjęć. Średnia z trzech lat to prawie 11 osób dziennie!

reklama

Co ciekawe średnia wieku trzeźwiejących w ambulatorium jest w przedziale 35-40 lat. Urzędnicy chwalą się, że od 2019 roku nie przyjęto żadnej osoby nieletniej.

24 godziny na dobę w obiekcie musi dyżurować lekarz. Dane z maja 2022 roku wykazują, że jest zatrudnionych tam 16 osób. Za pobyt osoba doprowadzona musi zapłacić 320 zł za dobę.

reklama

Pomimo wyspecjalizowanego personelu doszło tu parę dni temu do tragedii. W sobotę 20 sierpnia do
Ambulatorium dla Nietrzeźwych w Olsztynie trafił mężczyzna z uwagi na stan nietrzeźwości. Posiadał przy sobie dowód osobisty i znana jest jego tożsamość. Niestety nie wyszedł już z Izby Wytrzeźwień żywy.

Sprawą zajęła się olsztyńska policja, która przekazała dokumentację dla prokuratury. Wszczęto postepowanie w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci. „W toku przedmiotowego postępowania przesłuchano świadków, nie przedstawiono nikomu zarzutów, przeprowadzono sekcję zwłok denata.
Postępowanie jest w toku, trwają czynności procesowe, mające na celu ustalenie okoliczności i przyczyny śmierci mężczyzny” – uzyskaliśmy odpowiedź od Prokuratury Okręgowej w Olsztynie.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

4 KOMENTARZY

4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Lubudubu
25 sierpnia 2022 21:26

1.artykul który nic nie wnosi
2. „Urzędnicy chwalą się że nie przyjęli osób nieletnich” przecież przepisy nie dopuszczają takiej możliwości więc czym tu się chwalić?

qqwqqqwqqqqq
25 sierpnia 2022 15:59

„na izbie” ? NA DACHU?

zwolnijcie tych stażystów analfabetów!

Popularne
Ogłoszenia